183 obserwujących
2394 notki
5447k odsłon
  832   0

Ciekawostka socjologiczna. Rzecz o sposobie Tuska na pisowskich „użytecznych idiotów”

Donald Tusk. Fot. PAP
Donald Tusk. Fot. PAP

Motto: "Użyteczny idiota" to podług Wielkiego Słownika Języka Polskiego" osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych- vide: https://wsjp.pl/index.php?id_hasla=40953

A teraz do rzeczy:

Portal internetowy Salonw4 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1129933,pomysl-tuska-ordery-dla-rosjan-po-katastrofie-smolenskiej-mowil-o-tym-po-10-kwietnia-2010-adam-rotfeld#logged  informuje:

Pomysł Tuska - ordery dla Rosjan po katastrofie smoleńskiej (…) Nie sądzę, żeby to było jakimś ujawnieniem tajemnicy, że w czasie spotkania na Wawelu, w czasie pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki, jeszcze przed uroczystościami pogrzebowymi odbyło się spotkanie premiera Tuska, marszałka Komorowskiego z prezydentem Miedwiediewem i ministrem spraw zagranicznych Ławrowem – opowiadał Rotfeld. – Zaczęło się od wyrażania sobie wzajemnie podziękowań za zachowanie przywódców obu państw, ale również obywateli; i główne, pierwsze pytanie, jakie skierował premier Tusk pod adresem rosyjskiego gościa, było to, żeby strona rosyjska przygotowała listy osób, którym strona polska mogłaby wyrazić nie tylko podziękowanie, ale i przygotować odznaczenia państwowe, ponieważ w istocie rzeczy w Polsce jest taka potrzeba, aby powiedzieć głośno i wyraźnie „dziękujemy“ – stwierdził były minister…

Mój komentarz:

Czytam dodane dotąd komentarze i widzę, z jaką łatwością pisowscy ortodoksi od zawsze dają się podpuszczać Donaldowi Tuskowi, i nie tylko Tuskowi, - robiąc za „użytecznych idiotów” działających nieświadomie na korzyść Platformy Obywatelskiej.

A teraz Państwu wytłumaczę na konkretnym przykładzie, o co mi chodzi oraz jaką metodę stosuje Donald Tusk.

Otóż tę samą metodę, co Donald Tusk, - na Salonie24 stosuje troll skrywający się za nickiem @janhenryk, a konkretnie prof. Jan Hertrich-Woleński, czyli kochający Polaków inaczej stary aktywista pezetpeerowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który od kilku dekad jawnie walczy z polskim Kościołem Katolickim, a jeszcze do tego jest zdeklarowanym przeciwnikiem lustracji oraz aktywistą opozycji, - nienawidzącym PiS-u, jak mało, kto w naszym kraju, albo jeszcze bardziej.

A mimo to na Salonie24, pisowscy „użyteczni idioci”, byleby tylko się zemścić na krytykującym PiS blogerze Pasierbiewiczu (Echo24) dają komentarzom Woleńskiego w ciemno zielone łapki, - ku radosnej satysfakcji miłośników PO oraz KOD.  

Brak rozwagi rzeczonych pisowskich „użytecznych idiotów” potwierdza także fakt, iż mimo tego, że bloger Pasierbiewicz (Echo24) tych mściwych głuptasów wielokrotnie przestrzegał, kim jest Woleński, którego rolą na Salonie24 jest negliżowanie pisowskiej głupoty, - rzeczeni „idioci”, byle tylko się zemścić na Pasierbiewiczu (Echo24) za krytykowanie PiS-u, - bez zastanowienia, jak stado baranów dopieszczają Woleńskiego podbijając mu bębenek w swoich komentarzach.

Metodę, którą stosują Donald Tusk i Jan Hertrich-Woleński, - ja osobiście nazywam „metodą bezpardonowego prowokowania oszołomów", która polega na tym, żeby od czasu do czasu umiejętnie i z premedytacją przejechać patykiem po prętach klatki i sprowokować pisowskich ortodoksów do spontanicznie emocjonalnych wypowiedzi w ich z reguły nienawistnych komentarzach, - gdyż właśnie takie pisane w emocjach komenty pokazują, jak ich Autorzy są, przepraszam za wyrażenie, - głupkowaci. Och! Przepraszam. Jest jeden wyjątek, bo kilka dni temu zdeklarowany prawicowiec pan prof. Rafał Broda wyznał się na profesorze Woleńskim pisząc, cytuję za profesorem Brodą:

Wyjaśnię jeszcze tym, którzy zauważyli, że prof. Jan Heitrich-Woleński systematycznie jako @janhenryk wpisuje swoje komentarze do prawie każdego z moich wpisów, że jest on u mnie zablokowany i może to robić wyłącznie na innych blogach. Bardzo rzadko reaguję, a ostatnio w ogóle nie reaguję, bo już nie chcę mu pomagać w notorycznej auto-kompromitacji..." -  vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Broda

Ale chyba nikt nie zaprzeczy, że jak dotąd Zarówno Donald Tusk, jak Jan Hertich-Woleński są wyjątkowo skuteczni.

Jakieś pytania?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum

@ALL

Milczenie i praktycznie całkowity brak komentarzy autorstwa pisowskich ortodoksów, którzy zwykle z zemsty za krytykę PiS-u pluli na blogera Pasierbiewicza (Echo24) odżegnując go od czci i wiary niezależnie od tego, co napisał zdaje się wskazywać, - iż nareszcie zrozumieli, z jaką łatwością Donald Tusk i Jan Hertrich-Woleński z zadziwiającym powodzeniem robią z nich "użytecznych idiotów" działających nieświadomie na korzyść Platformy Obywatelskiej, - co w języku młodzieżowym nazywa się "robieniem w bambuko niekumanych frajerów ".

Miłego Dnia!


Zobacz galerię zdjęć:

Prof. Jan Woleński. Niepoprawni.pl
Prof. Jan Woleński. Niepoprawni.pl
Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka