195 obserwujących
2574 notki
5730k odsłon
  624   2

Anty-unijne przemówienie sejmowe Morawieckiego może się skończyć piękną katastrofą

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1173154,morawiecki-w-sejmie-polexit-to-fake-news-i-ordynarne-klamstwo-tuska informuje:

TSUE przesuwa granice. Premier powiedział dziś w Sejmie, że opowiada się za równymi zasadami dla wszystkich państw w UE i że w Niemczech i Francji uznano wyższość konstytucji nad prawem europejskim, a Sąd Najwyższy w Hiszpanii ignoruje wyroki TSUE. Podjęliśmy się jednej z najważniejszych reform - reformy wymiaru sprawiedliwości - i za to jesteśmy atakowani w UE i przez TSUE.

- Jeśli Unia Europejska ma pozostać demokratyczna, to europejskie narody muszą decydować, a nie sędziowie, Szanujemy sędziów, ale oni nie są od ustanawiania nowego ustroju, tylko od sądzenia w ramach ustaw przyjmowanych w danym porządku prawnym - mówił premier. Szef rządu zauważył, że obecnie TSUE z prawie każdym wyrokiem przesuwa granicę, na co pozwolą narody i obywatele. - My na to nie pozwalamy - konstytucja jest najważniejsza - oświadczył szef rządu. Premier ocenił, że dzisiaj stoimy w kluczowym momencie - "na rozdrożu UE". - Demokracja jest testowana, jak daleko narody europejskie posuną się w tej uzurpacji, którą wykonują, którą realizują niektóre instytucje UE - stwierdził Morawiecki.

W Polsce suwerenem jest naród, a nie urzędnik, nawet najwyższy urzędnik KE. I nauczcie się tego, Konstytucja - do stu bisurmanów - jak mawiał Zagłoba. Zwrócił się też do opozycji, że jeśli chciałaby wybrać politykę "podległości, podrzędności" to "tak długo jak PiS będzie u steru rządu, my nie pozwolimy na kupczenie polską suwerennością". "Niech żyje Polska, niech żyje Polska w UE, w demokratycznej UE" - zakończył premier…

Mój komentarz:

W podobny sposób podskakiwał niegdyś Unii Europejskiej nieodpowiedzialny, oszukańczy i zakłamany rząd Grecji, czego skutkiem były pozamykane banki, niewypłacające pieniędzy bankomaty i emerytury o połowę obcięte.

Wracając zaś na nasze polskie podwórko powiem, iż nie daje mi spokoju myśl, że skoro naczelnik Jarosław Kaczyński, którego dwadzieścia dzisiejszych szabel głosowało przeciwko wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, fantasmagoryczny bajarz będący prezesem NBP Adam Glapiński i niegdysiejszy osobisty doradca Donalda Tuska niejaki Mateusz Morawiecki obwieścili niedawno Polakom, że kasa państwowa aż kapie of forsy, - to jak nakazuje logika należy się teraz spodziewać, że lawinowo upomną się o swoje wszyscy ci, którym ostatnimi laty partia rządząca tłumaczyła, że nie może spełnić ich protestacyjnych postulatów, gdyż państwo nie ma na to dość pieniędzy.

Więc tylko patrzeć, jak wznowią bądź rozszerzą już rozpoczęte protesty: nauczyciele, policjanci pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni, górnicy, rolnicy, niepełno sprawni i Bóg wie, kto tam jeszcze.

Nie jestem, co prawda ekonomistą, więc pewności nie mam, ale jak patrzę na największą od dwudziestu lat inflację, szalejącą drożyznę, galopadę cen paliw, gazu i elektryczności, - to nos mi podpowiada, że ta propagandowa szopka może się tak skończyć:

https://www.youtube.com/watch?v=6-wI4C2erOU (polecam dźwięk na full i wersję pełnoekranową)

Piękna katastrofa, nieprawdaż? Nic tylko zorbę zatańczyć - vide: https://www.youtube.com/watch?v=2AzpHvLWFUM&t=12s 

Sęk wszakże w tym, że jeśli u nas też dojdzie do takiej katastrofy, gdy nam Unia finansowo nosa utrze i cała Europa się do nas plecami odwróci, to obawiam się, że ojciec narodu Jarosław Kaczyński nie będzie miał amerykańskiego partnera do tańca, gdyż nie sądzę by nowojorscy górale z Góry Synaj pozwolili Joe Bidenowi, - by z panem Prezesem zorbę pocieszenia zatańczył.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

A notkę tę napisałem z tej przyczyny, że mi się dziś w nocy przyśnił Mojżesz przeprawiający Żydów przez Może Czerwone suchą stopą.

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka