192 obserwujących
2798 notek
6049k odsłon
  1152   1

EKONOMIA POLITYCZNA SOCJALIZMU

Tak to wtenczas było, a notka red. Rafała Wosia to świadectwo, że od tamtych czasów niewiele się zmieniło!
Tak to wtenczas było, a notka red. Rafała Wosia to świadectwo, że od tamtych czasów niewiele się zmieniło!
Marksizm wiecznie żywy!

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Motto: Błazen czuje się jak ryba w wodzie tylko w atmosferze powszechnego zamieszania, które sam wywołał (Karol Marks)

A teraz do rzeczy.

Portal internetowy Salon24, - vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1222330,jak-odhisteryzowac-inflacje opublikował dziś notkę redakcyjną autorstwa laureata nagrody prezesa NBP Glapińskiego im. Władysława Grabskiego red. Rafała Wosia pt. „Jak odhisteryzować  inflację?

Mój komentarz:

Czytając notkę red. Wosia przypomniałem sobie, że w roku 1966 mieliśmy na naszych technicznych studiach w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie spędzający nam sen z powiek obowiązkowy przedmiot pt. "Ekonomia polityczna ”.

Zgodnie z życzeniem wykładowcy, do egzaminu przygotowywaliśmy się z podręcznika noszącego tytuł „EKONOMIA POLITYCZNA SOCJALIZMU ”, gdzie w sposób łudząco podobny, jak red. Woś argumentowano, że inflacja jest dobrodziejstwem napędzającym rozkwit gospodarki socjalistycznej, - i nawet jeśli wystąpi, to nie ma, co z tego powodu histeryzować.

Dobrze zapamiętałem, te optymistyczne toki argumentacji, bo tylko raz w czasie studiów zdawałem egzamin poprawkowy z ekonomii właśnie, patrz zdjęcie tytułowe, - a na domiar złego miałem poważne problemy z przyswojeniem tej  radosnej twórczo wiedzy, która z powodów wiadomych kumatym czytelnikom, - za cholerę nie chciała mi wejść do głowy. Dodam jeszcze, że w tamtych czasach pała z ekonomii politycznej socjalizmu nobilitowała.

Tak. Tak. Proszę Państwa. W Polsce rządzonej przez partię Jarosława odradzają się demony czasów nie do końca minionych, - co nam właśnie pokazało życie.

I to by było na tyle, jak zwykł był mawiać śp. Profesor Katedry Mniemanologii Stosowanej nieodżałowany Jan Tadeusz Stanisławski.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

@ALL

Uprzejmie informuję, że celem zachowania higieny dyskusji, niezwiązane z tematem, hejterskie i niedorzeczne komentarze autorstwa pisowskich ortodoksów odgrywających się na autorze notki za jego krytykę PiS-u, - będę kasował bez podania przyczyn.

Słowem, - będę odpowiadał wyłącznie na związane z tematem notki komentarze dorzeczne i merytoryczne.Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale