167 obserwujących
2086 notek
4950k odsłon
1879 odsłon

Ale wiocha!

Zdjęcie z konta Beaty Mazurek / Twitter
Zdjęcie z konta Beaty Mazurek / Twitter
Wykop Skomentuj109

UWAGA! Pragnę wyraźnie zaznaczyć, że Autorami określenia "ale wiocha" jest dzisiejsza młodzież, używająca na co dzień tego powiedzonka celem wyrażenia dezaprobaty.

Motto: Buta kroczy przed upadkiem

Skąd taki tytuł notki?

Jaki jest koń każdy widzi na zdjęciu ze sztabu PiS wykonanym w wieczór wyborczy i opublikowanym na TT przez Beatę Mazurek. Moim zdaniem, Jarosław Kaczyński robiąc sobie w trakcie wieczoru wyborczego zdjęcie z ministrem propagandy Jackiem Kurskim popełnił śmiertelny błąd polityczny.

No cóż, miał być drugi Piłsudski, a mamy mającego przeciw sobie ponad połowę narodu zmęczonego półboga przekupionej prowincji, który zapowiedział, że będzie piętnował niepokorne elity oraz dyscyplinował ustawowo dziennikarzy, także z tych z mediów społecznościowych.

Nic, tylko się pochlastać!

Ale przyrzekam, że się nie pochlastam, gdyż dopiero  teraz otwiera się przede mną pole do popisu, bo jak stali Goście mojego blogu wiedzą, odkąd po tragedii smoleńskiej założyłem blog, każdą notkę poodpisuję autentycznym imieniem i nazwiskiem z zobowiązującym mnie dopiskiem: "emerytowany nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa".

Bo Jarosław Kaczyński wygrał kolejne wybory, czego mu uczciwie i szczerze gratuluję, ale nie wygrał i już chyba nie wygra swojej bitwy o Polskę, gdyż tak jak przewidywałem, za co ortodoksyjni pisowcy na mnie pluli mieszając mnie z błotem, - trzy mniejsze partie: SLD, Kosiniak-Kukiz i Konfederacja dostały znacznie więcej niż przewidywały sondaże stając się zalążkiem nowej jakości politycznej, która raz na zawsze skończy z PO-PIS-em.

A jeśli mam przewidywać, co będzie w tej kadencji powiem, że PiS potknie się o dekoniunkturę, ustawę 447, a wskutek nowego paradygmatu dobiją go młodzi Polacy w protestach klimatycznych, tak jak niegdyś rzucili na kolana Donalda Tuska protestując pokojowo i spontanicznie przeciw ustawie ACTA.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki i niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A teraz przeczytajcie Państwo proszę komentarze pokazujące jak na dłoni mentalność i charakter nieprzyjaznych ludziom myślącym inaczej niż oni nienawistników, z którymi Jarosław Kaczyński chce budować nowe pisowskie elity.

Post Post Scriptum

Bardzo istotna informacja. Mimo, że Administratorzy Salonu24 jej "nie zauważyli", notka cieszy się niezwyczajną popularnością na FB i TT, co oznacza, że trafia do czytelników.
Wykop Skomentuj109
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka