140 obserwujących
420 notek
851k odsłon
66 odsłon

Wstrzymała grypę, polskie wydało ją plemię

Wykop Skomentuj55

Pisał już o tym woyzeck, ale powtórzmy, w myśl wezwania: cudzie chwalicie, swego nie znacie. Wypowiedzi pani minister Kopacz i Głównego Inspektora Sanitarnego Andrzeja Wojtyły to oryginalny nasz wkład w myśl medyczną

"Główny Inspektor Sanitarny, Andrzej Wojtyła zapewnił, że do tej pory stwierdzono cztery zgony osób zarażonych wirusem A/H1N1, ale lekarze nie wiążą ich bezpośrednio z A/H1N1. Bezpośrednim powodem śmierci były choroby przewlekłe, infekcje, współistniejące z wirusem grypy. Tak było w przypadku 37-latka i 55-letniej kobiety zamarłych w województwie pomorskim, a także u 24-letniej mieszkanki województwa śląskiego. Kobieta była obciążono dodatkowo chorobami wrodzonymi. Z kolei bezpośrednim powodem śmierci mężczyzny w województwie łódzkim było wirusowe zapalenie płuc."

Resort zdrowia: 4 zgony osób z A/H1N1 spowodowane chorobami ...

Rządowy komunikat wsparł swym autorytetem nieoceniony bloger Azrael, jak zwykle z miną znawcy strofujący nierozgarniętych prostaczków: Jeden zmarły, z Wybrzeża, zarażony nowym wirusem, tak naprawdę zmarł na zapalenie płuc, z powikłaniami. Zdaniem obdarzonego we własnym mniemaniu omniscjencją gwiazdora blogosfery: Już nie z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę coraz wyraźniej widać, że epidemia, czy nawet pandemia gryp (sezonowej i “świńskiej”) jest wielkim, zakrojonym na globalną skalę szwindlem firm farmaceutycznych, organizacji międzynarodowych, które powinny stać na straży dobra i bezpieczeństwa pacjentów, no i oczywiście mediów.  Słowem, świńskiej grypy nie ma, to wymysł firm farmaceutycznych, szukających sensacji mediów, a w Polsce dodatkowo - opozycji, szczególnie zaś wrednych kaczystów.

Pani minister Kopacz, pan inspektor Wojtyła i pan bloger Azrael powinni czym prędzej przypomnieć, że na AIDS się przecież nie umiera, nikt nigdy na AIDS nie umarł - i należy pohamować cały ten niepotrzebny rozgardiasz wokół wirusa HIV, rozgardiasz z pewnością sztucznie wywoływany przez żądne zysku koncerny i żądne sensacji media.

Epigramma na panią minister Kopacz

Wstrzymała grypę, lobbystów zdeptała

Polskie wydało ją plemię               

                                                 (nie znalazłem rymu w pierwszym wersie)

 

Zgodnie z rządowymi wezwaniami do walki z niepotrzebnym panikarstwem wokół tej jakże łagodnej infekcji

Sanepid nie chce paniki i nie informuje szkół o grypie

 

PS. Epigramma poprawione przez blogera Rinah Devi (podziękowania)

 

                      Minister Kopacz nie jest bita w ciemię
                      Grypę wstrzymała, lobbystów zdeptała
                      Polskie wydało ją plemię

 

Wykop Skomentuj55
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale