0 obserwujących
15 notek
3751 odsłon
60 odsłon

PŻ#6 Counting Crows - Mean Jumper Blues

Wykop Skomentuj

PŻ #6 Counting Crows - Mean Jumper Blues


Zacznę od tego, że uważam Counting Crows za jeden z najlepszych zespołów rockowych, jakie istnieją. Dziwi mnie niezmiennie to, że poza piosenkami, które można policzyć na palcach jednej ręki nie są właściwie jakoś bardziej znani. Szczególnie w Polsce. A gdy człowiek posłucha ich albumów, może tam znaleźć niezłe perełki muzyczne (i to nie są ich najbardziej piosenki). 

image
Zdjęcie pobrane z: https://myspace.com/countingcrows/music/album/august-everything-after-deluxe-edition-23186)


Bardzo ciekawe jest też to, jak CC koncertują. Kiedy już posłuchacie ich nagrań studyjnych, weźcie się za koncertówki. Ilość improwizacji, dodatkowych tekstów i różnych innych dodatków sprawia, że czasem ich piosenki na żywo to jakieś wariacje na temat oryginałów. I świetnie się tego słucha.


A po trzecie o poziomie CC niech świadczy dzisiejszykawałek w PŻ. Zrobić kower w postaci kalki z oryginału albo jakiś taki nijaki to nie sztuka. Sztuką jest dać piosence drugie życie. "Mean Jumper Blues" to właśnie takie wskrzeszenie piosenki w wykonaniu CC. Miłego słuchania. 


Aby posłuchać Counting Crows, KLIKNIJ TU 


(A gdyby ktoś był ciekawy, jak brzmiał oryginał to jest tu: Blind Lemon Jefferson "Mean Jumper Blues" https://www.youtube.com/watch?v=2NKWrdbtZkQ&t=36s   Swoją drogą BL to też bardzo ciekawa postać)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura