18 obserwujących
430 notek
278k odsłon
3458 odsłon

Copy-paste

Wykop Skomentuj313

Po sieci krąży skan protokołu Komisariatu Policji w Grodzisku Mazowieckim, sporządzonego ze względu na napaść na panią Jolantę Turczynowicz - Kieryłło. Zadałem sobie trud ręcznego przepisania tego dokumentu, bo oryginalny skan jest takiej sobie jakości. A oto treść:

Miłochniewice, 8 grudnia 2018Komisariat Policji w Milanówku

RSD 236/18

Opinia biegłego z zakresu chirurgii ogólnej 05KP Milanówek 2018

Opinia została sporządzona na podstawie postanowienia o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłego wydanego 26 listopada 2018 roku przez asp. sztab. Katarzynę Wiatr z Komisariatu Policji w Milanówku.

Komisariat Policji w Milanówku prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia czynności narządu ciała u Jolanty Turczynowicz – Kieryłło, do jakiego doszło w dniu 03 listopada 2018 w Milanówku na ulicy Podleśnej przez znanego mężczyznę i nękanie ww. i jej rodziny poprzez uporczywe zamieszczanie wpisów i zdjęć na portalu społecznościowym, tj. o czyn z art. 157 § 1 KK w zw. z art. 11 § 2 KK.

Biegły miał odpowiedzieć na pytanie:

1) Jakich obrażeń ciała doznała Jolanta Turczynowicz – Kieryłło w wyniku przedmiotowego zdarzenia?,

2) Jaki był stopień uszkodzeń ciała i okres rozstroju zdrowia ww.?,

3) Czy powyższe obrażenia spowodowały u poszkodowanej ciężki uszczerbek na zdrowiu?,

Biegłemu dostarczono drogą elektroniczną następującą dokumentację:

1) pismo z dnia 03 listopada 2018 złożone przez ww. do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim,

2) protokół ustnego zawiadomienia o przestępstwie i przesłuchania osoby zawiadamiającej w charakterze świadka z dnia 19.11.2018,

3) zaświadczenie lekarskie/obdukcję wydaną w dniu 05 listopada 2018,

4) karty medycznych czynności ratunkowych z PR Falck z dnia 03.11.2018.


Analiza dokumentacji:

Jak wynika z postanowienia, Komisariat Policji w Milanówku prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia czynności narządu ciała u Jolanty Turczynowicz – Kieryłło, do jakiego doszło w dniu 03 listopada 2018 w Milanówku na ulicy Podleśnej przez znanego mężczyznę i nękanie ww. i jej rodziny poprzez uporczywe zamieszczanie wpisów i zdjęć na portalu społecznościowym, tj. o czyn z art. 157 § 1 KK w zw. z art. 11 § 2 KK.

W dniu 03.11.2018 poszkodowana złożyła pismo do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim, w którym opisała zajście, jakie miało [miejsce] w Milanówku na ulicy Podleśnej. Poszkodowana wraz synem około godz. 1:00 była na spacerze z psami. W pewnym momencie do jej syna podbiegł nieznajomy mężczyzna, który zaczął go szarpać i używać wulgaryzmów. Poszkodowana próbowała bronić syna, ale ze względu na zbyt dużą dysproporcję wzrostu i i siły napastnik zaczął ją dusić, trzymając ją za szyję swoim przedramieniem. Na miejsce zdarzenia przyjechała straż miejska, a następnie pogotowie ratunkowe. Z powodu zasłabnięcia poszkodowanej. W czasie zajścia została też uderzona ręką. Zeznania poszkodowanej są zbieżne z opisaną sytuacją.

W zaświadczeniu lekarskim/obdukcji zapisano, że badana w dniu 03.11.2018 została zaatakowana przez nieznanego wcześniej mężczyznę. W wyniku duszenia, szarpania miała odchylaną gwałtownie głowę do tyłu powodując zaburzenia świadomości (krążenia mózgowego?), ponadto ww. zasłabła w obecności strażników miejskich. Opisano następujące obrażenia ciała:

a) zasinienia okolic poniżej oczodołów,

b) zasinienie okolic prawej skroni,

c) badaniem stwierdzono bolesność w okolicy kręgosłupa szyjnego,

d) ograniczenie ruchomości kręgosłupa szyjnego,

e) u badanej stwierdzono chrypę,

f) bolesność lewego ramienia bez zmian na skórze (nie opisano ich).

Pozostałe okolice ciała nie wykazywały zmian pourazowych.

W karcie medycznych czynności ratunkowych zapisano, że pacjentka zasłabła, podobne objawy występowały u niej wcześniej, leczona jest u kardiologa. W badaniu przedmiotowym nie opisano żadnych obrażeń ciała.

Biegły nie dysponował inną dokumentacją medyczną, nie badał poszkodowanej. 

Słowa „miejsce” brak w pewnym miejscu w oryginale, ale zapewne jest to pomyłka przy redagowaniu tekstu, więc je wstawiłem i oprawiłem w nawias kwadratowy.

Kopie skanów pobierałem stąd.


Wykop Skomentuj313
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo