4 obserwujących
181 notek
76k odsłon
141 odsłon

Rozmówki transatlantyckie

Wykop Skomentuj8

Pierwsza transatlantycka rozmowa telefoniczna odbyła się bodaj w 1927 roku. Od tego czasu nie wydarzyło się aż do wczoraj nic ciekawego. Bo wczoraj Rafał Trzaskowski pogadał z Barackiem Obamą.

Niestety nie wiemy, kto do kogo zatelefonował. Barack do Rafała, czy odwrotnie? Skąd Barack miał telefon do Rafała lub skąd Rafał miał telefon do Baracka? Skoro Rafał napisał na tłiterze: „I appreciate opportunity to speak to...” możemy się domyślać, że to on zadzwonił. Nasuwa się więc pytanie, gdzie rozmówcy się poznali, tudzież o charakter tej znajomości? Musi być ona dość zażyła, skoro Rafał wieczorem chwyta za słuchawkę, żeby pogadać z Barackiem o polskiej demokracji. 

Nie wiemy też, ile czasu trwała ta historyczna rozmowa? Ale to nieważne. Ważne jest to, że nad lub pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego toczy się znowu doniosły dialog.  

Opinia publiczna w Polsce domaga się informacji: Czy Rafał dzwonił z komórki, czy z aparatu satelitarnego? Czy rozmowa była kontrolowana, a jeśli tak, to przez kogo?  

I wreszcie, poważnie: Czy ten wyborczy event aranżował ktoś z kręgu Konferencja Ambasadorów RP wspólnie z nieokreślonymi urzędnikami US State Department?

Dlaczego polscy dziennikarze są tak mało dociekliwi w kwestii tej historycznej rozmowy?

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka