5 obserwujących
100 notek
43k odsłony
  97   0

Jezioro Nyskie - atrakcja dla wędkarzy i nie tylko

image

Jezioro Nyskie, fot. z domeny publicznej, link:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jezioro_Nyskie.jpg

Nysa posiada kilka atrakcji związanych wodą. Jedną z nich jest część parku miejskiego nad brzegiem Nysy Kłodzkiej wzbogacona o urządzenia sportowo - rekreacyjne, inną jest ostatnio wyremontowane kąpielisko miejskie.

Jednakże do najważniejszych atrakcji miasta należy Jezioro Nyskie. Jest ono usytuowane po zachodniej stronie, przy drodze z Nysy do Kłodzka. Jezioro to jest sztucznym zaporowym zbiornikiem retencyjnym zbudowanym w 1971 roku. Ma powierzchnie ok.  2 tys. hektarów.

Atrakcyjność jeziora zwiększa jego położenie, gdyż znajduje się ono w obrębie  Otmuchowsko-Nyskiego Obszaru Krajobrazu Chronionego. Z tego powodu spotykamy się tu z bujną florą, a także fauną, wśród której dominuje wiele gatunków ptaków, w tym chronionych: mewa czarnogłowa, mewa srebrzysta, rybitwa rzeczna, czapla biała, łęczak, biegus malutki, biegus zmienny, brodziec piskliwy, cyraneczka, czajka, kulik wielki, kwokacz, siewnica.

Jezioro Nyskie jest znane w całym kraju  wśród amatorów wędkarstwa, gdyż w czystej wodzie tego jeziora żyje wiele gatunków ryb takich jak sandacz, szczupak, okoń, leszcz.

Wokół jeziora znajduje się bardzo wiele obiektów noclegowych, gastronomicznych  i innych turystycznych, a piaszczysta plaża przyciąga w sezonie setki ludzi.  

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości