Gorące tematy:

32 obserwujących
601 notek
680k odsłon
1848 odsłon

Vis Maior. Pewna taka

Wykop Skomentuj138

EDIT: Co się odpimpkala w komciach? Ja cię nie mogę....

Widzę, że pomysł na kolejny ciamajdan wygasa, czyli oddania prezydentury marszałkowi Grodzkiemu, co jest tak mętne że budzi bekę. Pomysł ten dowodzi pewnego lekceważenia konstytucji, którą totalni mają gdzieś. Kolektyw zauważa też niską jakość wspomnianego dokumentu, który nie przystaje do rzeczywistości. Mamy bowiem wspomnianego vis majora, czyli siłę wyższą. Ta zaś umożliwia prezesowi Rzeplińskiemu niestosowanie się do zasady domniemania konstytucyjności. I w ogóle wspomniany prezes może se robić co chce. Tą siłą wyższa jest koronawirus, którego groza zawisła nad społeczeństwem.

Ja tu sobie żartuję z wspomnianego majora tymczasem wrócić trzeba do uchwały Zgromadzenia które wybiera Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Z tego co widzę to kiedyś tam totalni zapomnieli napisać, jak owo Zgromadzenie ma przekazać listę kandydatów prezydentowi. No i  Trybunał Konstytucyjny wymyślił, że uchwała muszą podjąć. Kaczyści zaś nie zapomnieli i opisali procedurę. Podejmowanie uchwały wygląda tu bezsensownie, bo co jeśli całą procedurę przejdą a uchwały na końcu nie podejmą? Głosowanie ważne, uchwały ni ma? Dlatego w stosownej ustawie napisali że przewodniczący idzie do prezydenta z papierami i już.

Podobnie jak np. ciało kolektywne coś zrobi to to robi i uchwały do tego nie trzeba. Np. jak idziemy na pizzę to idziemy i jesteśmy w pizzerii i nie jest tak, że bez uchwały nie jesteśmy w pizzerii, w której jesteśmy. GienekX zdaje się uważa, że cały tłum sędziów powinien iść z papierem do prezydenta. A Nudna Teoria wpada w rozważania, które są w komciach pod moją notką poprzednią.

W każdym razie kiedy kaczyści walczyli z epidemią totalni skupiali się na wysiudaniu Kidawy-Błońskiej i wkręceniu zamiast niej Czaskowskiego. I taką konkluzję Naród z zaistniałej sytuacji wyprowadzi.Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka