42 obserwujących
713 notek
868k odsłon
  2658   2

Satrap Ziemkiewicz

Siedziałem sobie ostatnio i myślałem. Wymyśliłem, że nie chce mi się pisać o niewpuszczeniu Rafała Ziemkiewicza do Anglii, bo o czym tu można pisać? Funkcjonariusze tamtejszego aparatu represji nie potrafili określić, jakie konkretnie poglądy wspomnianego RAZa im nie pasują. Np gdyby powiedzieli, że takich, co mówią, że są dwie płcie nie wpuszczają to rozmowa by była inna. Tymczasem przez półtorej godziny bredzili o problemie systemowym, potem coś tam itp. Odsyłam do videobloga rzeczonego. Stwierdzenie, że Ziemkiewicz to Ziemkiewicz i straszliwość jego jest ziemkiewiczowska przy obecnej technice nie powinna zająć więcej niż piętnaście minut. To raz.


Zatrzymanie red Ziemkiewicza oczywiście jest występkiem bo powinni się kierować polonofobią: polonofobów nie wpuszczać a polonofilów wpuszczać. I katofilów. Na inne kwestie mogą  machnąć ręką. Dopiero wtedy wyzwolą się z ksenofobii, rasizmu i wszelakiego zacofania.

To dwa. Zanim będzie o trzecim:

Czytam sobie wynurzenia blogowe Wojciecha Orlińskiego (dalej WO), który osiągnął mistrzostwo w tzw riserczu ziemkiewiczowskim:

https://ekskursje.pl/2021/10/ziemkiewicz-na-granicy/

I po co ja to czytam? Dowiaduję się tam, że istnieje "okno Overtona" i Ziemkiewicz się w nim nie mieści, bo ma nieodpowiednie poglądy. Ciekawe, jak to okno wyglądało w 1953 roku i dlaczego mieściło głownie zachwyt nad Stalinem? W każdym razie chciałem się tu zatrzymać nad sposobem opisywania rzeczywistości przez WO, który powoduje oddanie przywództwa ideowego młodemu Matczakowi (tzw Mata). Otóż nie tłumaczy. Czytelnik nie pozna z tego wpisu poglądów Ziemkiewicza z przyczyn, które wielokrotnie opisywałem: towarzysz Lenin pouczył, że rewolucja ma swoje etapy i każdy ma swoja mądrość etc, etc. Na obecnym etapie Wo nie może się przyznać do wyznawania poglądu, że to Polacy (a nie Niemcy)spowodowali holocaust i powinni płacić odszkodowania. A tak to powinien napisać w skrócie, jakie były przyczyny owego wystąpienia i że nie ma mowy tu o pochodzeniu a o występkach, których się dopuścili. Poza tym wyrażenia, którymi Ziemkiewicz się wyraził nie odstają in minus od sposobu mówienia obozu Orlińskiego. W porównaniu z w*********ć i j***ć są to pikusie po prostu. i przypominam, że funkcjonariusz zdegenerowanego reżimu wprost powinien powiedzieć o co ma wąty. Wyzwisko to nie jest pogląd i tu Orliński ściemnia. Pogląd to jest przekonanie, że za holocaust odpowiadają Niemcy i Netanjahu próbuję dokonać wymuszenia rozbójniczego. I jakby oświadczyli, że za takie wywody nie wpuszczają Ziemniaka to by inna rozmowa była. I WO by był w temacie.

Tu omówiłem pierwszy aspekt, bo o dalszych mi się nie chce (LGBT to ideologia a nie orientacja.). Podsumowując Orliński nie tłumaczy, jak funkcyjny mógł nie wpuścić Ziemkiewicza za poglądy skoro nie wiedział jakie ów publicysta ma poglądy.

II Córka Ziemkiewicza

Tu aspekty są dwa:

Raz że dostała się na Oxford na jakąś biotechnologię czy tam coś genowe i nie ma tam parytetów na tym Oxfordzie. Jedyną kobietą jest. Przy czym mniemania, że Ziemkiewicz ma jakieś chody tam i załatwił świadczą o ich paranoi. Jakie on może mieć chody? Zdać egzamin musiała, naumieć się angielskiego biegle itp. Co ich boli bo sami się nie dostali. Niech próbują.


Dwa, że go stać. Wypisują tam w komciach że Ziemkiewicz to satrap i dlatego go stać. Czemu satrap? Bo satrapa to końcówka "a" czyli rodzaj żeński a rodzaj męski to satrap będzie. W każdym razie buduje tam jeden z drugim taką analogię tymczasem wiadomo, skąd Ziemkiewicz ma kasiorkę: ludzie kupują jego książki. Dzierżawi hektary żonine. Na tyle się zapasł na pisarstwie że stać go było na rezygnację z fuchy w reżimowej TV. Oni na prawdę traktują go jako funkcjonariusza reżimu, co świadczy o kompletnej dezorientacji. Jak wiecie z tego bloga arena polityczna u nas się dzieli na obóz niepodległościowy i podległościowy. W obozie niepodległościowym mamy prawice, lewicę i centrum a w podległościowym lewicę. I obóz niepodległościowy ma swój reżim rządzący i opozycję. I w tej opozycji jest RAZ.

Generalnie oni mechanicznie przenoszą stosunki ze swojego obozu na nas. Np totalniactwo. U nas można swobodnie se uważać, że Orliński co do zasady bredzi ale np. jakąś książkę o Lemie napisał z sensem. Tam jest totalny cancel.

Oni się mogą utrzymać tylko wycinając zdolnych, dlatego powrót owej córki z osiągnięciami w nowoczesnej dziedzinie jest dla nich groźny, bo zrobi u nas nowoczesny ośrodek naukowy co pokaże ich zacofanie i mikre możliwości intelektualne.

Teraz linki będą, bo kiedy indziej będzie o dorobieniu się Ziemkiewicza po linii  największego oporu. W odróżnieniu od Orlińskiego który robił w Wyborczej:

https://kompromitacje.blogspot.com/2020/07/niepoprawny-rafal-ziemkiewicz.html

tu są pierdoły jednak generalnie:

https://kompromitacje.blogspot.com/2021/10/orlinski-sluzbowo-i-prywatnie.html?m=1

https://twitter.com/r_a_ziemkiewicz/status/916624030412701696
Lubię to! Skomentuj141 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura