Blog
Smocze Opary
Smok Eustachy
Smok Eustachy Smokiem
22 obserwujących 441 notek 444326 odsłon
Smok Eustachy, 20 kwietnia 2017 r.

U progu epoki Turbo

1248 11 0 A A A

Pisząc, iż np. red. Ziemkiewicz zrzyna ode mnie robiłem sobie jaja. Zdarza się, że ludzie zawierają podobne treści, gdyż np. myślą podobnie. Mówię o tym, gdyż znany powszechnie w środowisku bloger Coryllus wraz z Toyachem został umieszczony w alfabecie. W "Alfabecie oszołomów", gdzie ów wspomniany wyżej red. Ziemkiewicz umieścił ich w jednym rzędzie z takimi osobistościami, jak Klaudia Jachira, Krystyna Janda, Dziadek Waldemar, Stefan czy też Zbyszek Hołdys. Dodatkowo reprezentują oni tam całe środowisko tzw turboniepokornych, na których ja patrzę podobnie jak na tzw. turbosłowian, czyli zwolenników Wielkiej Lechii. Opowieści Coryllusa zawarte w jego "Bajkach jak niedźwiedź" to są objawienia tego samego rzędu, jak rewelacje o królu Filianie czy tam cóś. Było o tym kiedyś chyba. Nie będę się tu rozwodził.

Coryllus lansował się (czyli uprawiał lansjerkę) atakując różne wywody Ziemkiewicza, no to teraz ma. Niech tam się  teraz rzuca. Ja z kolei przeczytałem wpis o pomnikach Piotra Wielkiego: na jednym jest młody i stoi i to źle. Na innym jest stary i siedzi. Też źle. Na trzecim jest na koniu i to najgorsze jest. Nie dogodzisz. Taki sposób myślenia tam jest. W każdym razie ja tam nie mam nic do nikogo pod względem formalnym, a na tle tych rozrób ktoś mógłby tak pomyśleć. Chciałem to wyraźnie zaznaczyć.

II

Środowisko turboniepokorne jest niejednorodne. Mamy tu i FYMa, który wyraźnie godził w Antoniego Macierewicza. Mamy inne gwiazdy, które godzą w Kaczora. Szczególnie teraz przy okazji Misiewicza pojawiły się wyraźne zarzuty o zdradę, układowość i inne takie. Aleksander Ścios?

Tymczasem stanowisko moje jako elektoratu jest następujące:

PiS rozbudził swoimi obietnicami nadzieję, że nie będzie tak jak do tej pory, a lepiej. Wielu ludzi w to uwierzyło. Ja realnie zakładałem, że może ograniczy trochę największe patologie, powiedzmy o 70%. A może o 30%. Co jest nie trudna zważywszy na zastane dziadostwo na starcie. Ale dość oczywiste jest, że za czasów obecnego reżimu też będą różne kwiatki. I dość oczywiste jest, że nie tylko PO z PSL mogą się nachapać ale pisiory też. Jak se wygrały wybory to niech se poużywają, tym bardziej że nie takie pazerne są.

W sprawie Misiewicza mamy do czynienia z jakimiś fejkami, na które nie znaleźli remedium. Dodatkowo o ile po linii partyjnej mogą sobie mianować kogo chcą to w służbie państwowej określone kryteria są.  Np żeby się dorwać do koryta w radzie nadzorczej trzeba mieć jakieś tam wykształcenie i kurs. Bartłomiej Misiewicz formalnego wykształcenia nie miał i to go przekreślało jako kandydata do żłoba. Niestety. Tamte przestrzegały takich formalności. Dodatkowo nie stawiały swoich na świeczniku. Na stołkach decyzyjnych. Maja Rostowska była upchnięta jako jakiś analityk itp. itd. Misiewicz stworzył tu nową jakość jednak. Tymczasem po to żeśmy głosowali na PiS, żeby nie było gorzej, a lepiej. Nasza europejska opoka, przyszły kanclerz Martin Schulz nie ma nawet matury, ale on na stołku z wyboru jest to mu wolno.

Pisoski pijar, nawiązujący do najgorszych wzorów lat 2005-2007 nie umie sobie poradzić z pojawiającymi się różnymi problemami, jak synekurka dla Misiewicza za 50 000 zł. Sprawa dyskoteki w Białymstoku to fejk i też nie umieli sobie poradzić z tym. Sprawa bizantynizmu w MONie? Był czy nie był? Fejk z parasolem tez krąży własnym życiem i co?

III

W efekcie ujawniło się stronnictwo zwolenników Antoniego Macierewicza. Ujawniło się, wieszając psy na Kaczorze,  co niedobrze o nich świadczy. Źle świadczy zaś o sytuacji wewnątrz PiS. A tu już niedługo półmetek kadencji i się zacznie rozgrywanie przed wyborami. Jeśli dalej stara gwardia będzie tam nadawać ton to czarno widzę. Upaństwawiają co się da i jak przegwizdają wybory to tamte przejma wszystko. A mogą przegwizdać, jeśli do wyborów ludzie odczują wzrost cen leków, ograniczenie dostępności aptek, wzrost opresji urzędniczej itp. Niech przykładem będzie artykuł o wykończeniu pociągów kibicowskich: http://weszlo.com/2017/04/19/koleje-zdezorganizuja-final-pucharu-polski/


No zobaczymy. Scena polityczna robi się ciekawa.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Kilka zdań wyjaśnienia:

1. Mam chwilowo dość kłapania bredni o niewyszkolonej załodze.

2. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Sasinie.

3. Mam chwilowo dość kłapania bredni o Kaczafim wysyłającym brata.

Kwestie te są omówione po wielokroć i obecnie wypisywanie pierdół na te tematy szczególnie przez trolle w stylu Chirla, etc etc musi być traktowane jako wrzutki. Będę kasował bez ostrzeżenia.

4. Zabanowanych odbanuję jak mi przyjdzie ochota.

5. Maskirowce mówimy nie ale nie banujemy, przynajmniej na razie. Szczególnie nie banujemy Piko bo z A-Temem kto wie?

Jak jakiś troll chce dyskutować na w/w tematy to niech zrobi wpis u siebie.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • W szkołach uczą biologii w ramach biologii a religii w ramach religii
  • Proponuję mniej emocji
  • bez związku

Tematy w dziale Kultura