Złota Piłka za poprzedni rok dla Lewandowskiego? Szef "France Football" zabrał głos

Złota Piłka za poprzedni rok dla Lewandowskiego? Szef "France Football" zabrał głos

Zdaniem wielu piłkarzy i ekspertów Robert Lewandowski wygrałby nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie za ubiegły rok. Plebiscyt jednak się nie odbył z powodu trzymiesięcznej przerwy z powodu pandemii. - Możemy się nad tym zastanowić - przyznał Pascal Ferre, redaktor naczelny prestiżowego "France Football".
Wyżebrana wygrana i moda na walenie w prezesa

Wyżebrana wygrana i moda na walenie w prezesa

Legia Warszawa wreszcie z trzema punktami w Ekstraklasie. Do niedzieli, mistrzowie Polski ostatni raz z wygranej w lidze cieszyli się 19 września, kiedy to pokonali Górnika Łęczna 3:1. Potem była hańbiąca seria dziesięciu porażek, z czego siedmiu z rzędu. Aż wreszcie na pożegnanie listopada ekipa z Łazienkowskiej wyszarpała wygraną 1:0 z Jagiellonią Białystok. Zresztą bardziej trafnym i oddającym stan rzeczy określeniem będzie – wyżebrała wygraną. Bo taki styl gry najbogatszej i do niedawna najlepszej drużynie w Polsce po prostu nie przystoi. Wiem, wiem… Zwycięzców się nie sądzi i nie ocenia, ale dla mnie – sympatyka Legii było żenadą, kiedy zawodnicy gospodarzy, im bliżej końca meczu, tym częściej i dłużej leżeli na murawie, byle tylko ukraść trochę czasu. To było kompletnie niepotrzebne, bo choć gospodarze zagrali raczej przeciętnie, to i tak wystarczyłoby to do ogrania przestraszonych i kompletnie zagubionych w ataku piłkarzy Jagi. Dlatego gracze Legii nie musieli uciekać się do kuglarskich sztuczek.
Grzegorz Lato: W tym roku był Lewandowski i… długo, długo nikt

Grzegorz Lato: W tym roku był Lewandowski i… długo, długo nikt

Robert Lewandowski indywidualnie osiągnął już niemal wszystko z tytułem najlepszego piłkarza świata FIFA na czele. Do skompletowania najbardziej prestiżowych nagród w futbolu, brakuje mu tylko Złotej Piłki magazynu „France Footbtall”. Uroczystość jej wręczenia odbędzie się dziś w paryskim teatrze Chatelet. - To dobrze, że w teatrze, bo ten rok był popisem tylko jednego aktora – Roberta Lewandowskiego – mówi nam Grzegorz Lato, król strzelców mistrzostw świata w 1974 roku i były prezes PZPN.
Ojciec Krychowiaka typuje szanse Polski w starciu z Rosją. "Nie wyobrażam sobie..."

Ojciec Krychowiaka typuje szanse Polski w starciu z Rosją. "Nie wyobrażam sobie..."

W półfinale barażów o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze polscy piłkarze zmierzą się na wyjeździe z Rosją. Jeśli Biało – Czerwoni przejdą Sborną to w finale zagrają ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy. - Polska jest zdecydowanym faworytem starcia w Moskwie. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie przeszli Rosjan – z przekonaniem mówi Edward Krychowiak. Jego syn Grzegorz jest jednym z liderów naszej kadry i od trzech lat gra w Rosji.
Legia kusi Papszuna i kokietuje Raków

Legia kusi Papszuna i kokietuje Raków

- Moja przyszłość rozstrzygnie się do końca grudnia. Zamknięcie roku, to idealny moment do tego, by otworzyć nowy rozdział życia lub kontynuować obecny, Dlatego myślę, że po świętach będzie już wiadomo, czy zmienię klub, czy przedłużę kontrakt w Rakowie – mówi nam trener Rakowa Częstochowa Marek Papszun, którego mocno kusi Legia Warszawa.