Messi jednak podpisze kontrakt z PSG. Nowe informacje

Messi w czasie konferencji prasowej w Barcelonie. FOT: PAP/EPA/ANDREU DALMAU
Messi w czasie konferencji prasowej w Barcelonie. FOT: PAP/EPA/ANDREU DALMAU
Lionel Messi podpisze dwuletni kontrakt z paryską piłkarską potęgą PSG. Ostateczne podpisanie kontraktu z PSG zależy jeszcze od wyników testów medycznych Argentyńczyka.

34 - letni Arentyńczyk zaszokował świat ogłaszając swoje odejście z Barcelony. Według na razie nieoficjalnych informacji, Messi ma podpisać dwuletni kontrakt, z opcją jego przedłużenia. Katalońska klubowa legenda była jedynym klubem piłkarskim, w którym występował kapitan reprezentacji Argentynu. 

Porozumienie Messiego z PSG

Lionel Messi osiągnął porozumienie z Paris Saint Germain w sprawie przejścia do francuskiego klubu - poinformowała gazeta sportowa "L'Equipe" na swojej stronie internetowej, dodając, że słynny piłkarz w najbliższych godzinach ma przylecieć do Paryża.

34-letni Messi w niedzielę pożegnał się z Barceloną, czyli klubem, w którym spędził całą karierę i przyznał, że negocjuje warunki kontraktu z PSG.

Argentyńczyk zdobył z Barceloną 10 tytułów mistrza Hiszpanii i czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów. Sześciokrotnie otrzymał "Złotą Piłkę" dla najlepszego zawodnika na świecie (2009, 2010, 2011, 2012, 2015 i 2019)

image
Fani Messiego w oczekiwaniu na swojego idola na podparyskim lotnisku. Fot: PAP/EPA

Łzy Messiego

Powodem odejścia Messiego z Barcelony były nowe zasady opłacania piłkarzy w hiszpańskiej La Lidze. Pomimo zgody na znaczne obniżenie swojego wynagrodzenia, kataloński klub nie był w stanie opłacić Messiego.  W czasie dramatycznej, swojej ostatniej konferencji prasowej, Messi nie mógł ukryć łez i wzruszenia. 

red.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport