Robert Lewandowski ma powody do zadowolenia do przerwy meczu Polska-Anglia. Fot. PAP

Polska-Anglia. Reprezentacja Sousy nie pękała przed wicemistrzami Europy

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Reprezentacja Polski pod wodzą Paulo Sousy rozegrała najlepszą połowę, odkąd przejął stery w drużynie Portugalczyk. Do przerwy Biało-Czerwoni nie pozwolili na zbyt wiele Anglikom i remisują bezbramkowo. Ostatecznie wielki mecz skończył się wynikiem 1:1.

W 72. minucie z dystansu huknął Harry Kane, nie dając szans Wojciechowi Szczęsnemu. W samej końcówce, gdy Polacy ruszyli zdecydowanie do ataku, fantastyczne dośrodkowanie Roberta Lewandowskiego w 92. minucie wykorzystał Damian Szymański. Polskiej reprezentacji udało się zremisować z faworytami 1:1!

****

Mecz eliminacji do mistrzostw świata w Katarze na PGE Narodowym zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Polacy wychodzili wysoko do pressingu i starali się zagrozić utytułowanej Anglii. Gareth Southgate nie był zadowolony z pierwszych 15 minut spotkania. To Polacy więcej razy meldowali się pod polem karnym rywali, niż wicemistrzowie Europy.

Najlepsze sytuacje w pierwszej połowie mieli Jakub Moder i Robert Lewandowski, który sprytną podcinką próbował pokonać Jordana Pickforda. Goście najlepszą okazję mieli po strzale głową Harry'ego Kane'a, ale jego uderzenie było zbyt lekkie. Na ogromne pochwały zasługuje postawa Roberta Lewandowskiego, a z Jackiem Grealishem znakomicie radzi sobie Kamil Glik. Mniej błędów niż zwykle popełnia Grzegorz Krychowiak.

Wydarzeniem meczu była z pewnością postawa polskich reprezentantów, którzy nie uklęknęli wraz z Anglikami przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Hołd oddany ruchowi Black Lives Matter spotkał się z gwizdami kibiców, zgromadzonych na PGE Narodowym.