Marcin Ryszka / Fot. TVP Sport
Marcin Ryszka / Fot. TVP Sport

Niewidomy dziennikarz skomentuje spotkanie Polska - Anglia

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Mistrz świata w pływaniu osób niewidomych i komentator sportowy. Teraz zajmuje się blind footballem. Marcin Ryszka w środowy wieczór skomentuje mecz Polska-Anglia wraz z Maciejem Iwańskim.

Kim jest Marcin Ryszka?

Marcin Ryszka nie widzi od ponad 25 lat. Komentuje mecze i gra w piłkę nożną. Dziennikarz zaistniał na antenie TVP Sport podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio, gdzie komentował pływanie. W rozmowie z TVP Sport.pl mówi:

"To nie pierwsza transmisja, którą będę robił, choć na pewno inna. Mówimy o piłce nożnej. Zajmuję się nią na co dzień jako dziennikarz, więc to nie tak, że muszę wymyślić kwadratowe jaja, że nie będę wiedział, o co chodzi. Natomiast to niewątpliwie spełnienie marzeń". 

Zobacz także: Manewry w Rosji. Minister, były szef ochrony Putina zginął, ratując cudze życie

Ryszka: Myślałem, że to program „Mamy cię”

Sportowiec na swoim koncie na Twitterze odniósł się do zapowiedzi nadawcy publicznego. - Mam ogromną przyjemność zaprosić was na mecz Polska- Anglia, który skomentują Maciej Iwański i moja skromna osoba - napisał. 

Kiedy dostał propozycję myślał, że jest wkręcany i bierze udział w programie „Mamy cię”. Otuchy dla początkującego komentatora dodawał Maciej Iwański, zapewniając, że wszystko pójdzie dobrze. 

Zobacz także: Kwota wolna i podwyższenie II progu podatkowego. Zapadły decyzje ws. Polskiego Ładu

Gdzie oglądać mecz Polska-Anglia ?

Mecz eliminacyjny do mundialu Polsko-Anglia można śledzić na antenie kanałów TVP. Transmisja komentowana przez Ryszkę i Iwańskiego będzie dostępna jedynie w Internecie.

Zobacz także: Telewizja coraz częściej łamie standardy. Ekspert: z prasą pod tym względem jest lepiej

Na antenie TVP1 studio poprowadzi Mateusz Borek. Start od godziny 20:30. Do grona ekspertów zaproszono: Janusza Michalika, Sebastiana Milę, Jakuba Wawrzyniaka i Marcina Żewłakowa. Starcie skomentuje duet Jacek Laskowski i Robert Podoliński.

Spotkanie Polska-Anglia wyemituje również kanał Polsat Sport Premium.

Niewidomy dziennikarz. Adam Jamróz

Ryszka nie jest jedynym niewidomym komentatorem sportowym w Polsce. Adam Jamróz był dziennikarzem studenckiego Radia Meteor na Wydziale Nauk Politycznych i dziennikarstwa UAM.

Doskonale słyszy reakcje ludzi na stadionie czy też zmieniający się ton głosu komentatora, ma niebywałą pamięć do imion i nazwisk zawodników. W jednym z wywiadów przyznał, że emocje i wyobraźnia powodują jakby przebywał na boisku. Aktualnie prowadzi na Facebooku stronę „Nie widzę przeszkód”, gdzie dzieli się swoim prywatnym życiem z obserwującymi.

Zobacz także: Wyszyński antykapitalista


 Dziś kibicujemy naszym piłkarzom i mocno trzymamy za nich kciuki. 

Polecamy: 

NS 

Źródło: Wirtualnemedia.pl 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura