Robert Lewandowski podczas meczu eliminacyjnego grupy I mistrzostw świata z Andorą, fot. PAP/Andrzej Lange

Mecz Andora - Polska. 4:1 dla nas. Rywale grają w dziesiątkę

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
O godz. 20.45 rozpoczął się w Andorze mecz grupy I eliminacji mistrzostw świata. W 5. minucie już padła zwycięska bramka dla biało-czerwonych. Zdobył ją Robert Lewandowski.

Skrót meczu

Po tym jak piłkarz Andory uderzył łokciem Kamila Glika, rywale grają w dziesiątkę.

W 11. minucie już było 2:0. Gola strzelił Kamil Jóźwiak. Potem oglądaliśmy dość nieciekawe widowisko. Gorąco zrobiło się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Marc Vales strzela nam gola - jest 2:1 i chwilę potem po asyście Lewandowskiego piłkę do bramki ładuje Arkadiusz Milik. Wynik do szatni 3:1 dla Polski.

A gole lecą:

Druga połowa meczu też rozpoczęła się od kartki. Grzegorz Krychowiak upomniany został na szczęście żółtą, a nie czerwoną kartką.

Trener Paulo Sousa zdecydował się na kilak zmian. Czekający na debiut w biało-czerwonych barwach Matty Cash doczekał się wyjścia na murawę.

W 73. minucie cwartego gola dla naszej reprezentacji zdobył znów Robert Lewandowski.

Wielki powrót Milika

Od początku meczu wybiegł na boisko wracający do kadry po przerwie spowodowanej kontuzją Arkadiusz Milik, który poprzednim razem zagrał w reprezentacji 31 marca - z Anglią na Wembley (1:2).

Kapitan Robert Lewandowski wystąpi po raz 128. w kadrze narodowej. Z kolei Kamil Glik rozegra 90. spotkanie w biało-czerwonych barwach.

Polecamy:

Za żółte kartki pauzują Jan Bednarek i Tymoteusz Puchacz.

Sytuacja w grupie

Na mundial w Katarze awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z grup, a drugie zespoły zagrają w marcu w dwustopniowych barażach. W grupie I prowadzi Anglia (20 pkt). Polska ma 17 pkt, Albania - 15, Węgry - 11, Andora - 6, a San Marino pozostaje bez punktu.

W najbliższy poniedziałek - na koniec eliminacji - biało-czerwoni zmierzą się w Warszawie z Węgrami.

Składy  na mecz

Andora: 12-Iker Alvarez - 15-Moises San Nicolas, 20-Max Llovera, 3-Marc Vales, 5-Albert Alavedra, 17-Joan Cervos - 10-Ludovic Clemente, 8-Marcio Vieira, 7-Marc Pujol (kapitan), 14-Jordi Alaez - 9-Ricard Fernandez Cucu.

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 18-Bartosz Bereszyński, 15-Kamil Glik, 13-Maciej Rybus - 21-Kamil Jóźwiak, 10-Grzegorz Krychowiak, 20-Piotr Zieliński, 14-Mateusz Klich, 19-Przemysław Frankowski - 9-Robert Lewandowski (kapitan), 7-Arkadiusz Milik.