Kamil Stoch nie krył satysfakcji po skoku w drugiej serii. Fot. screen Eurosport

Inauguracja skoków w Niżnym Tagile za nami. Wysoki awans Stocha

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Kamil Stoch zajął 5. miejsce na skoczni K-120 w Niżnym Tagile - była to najlepsza lokata spośród Polaków w konkursie. Zawody wygrał Niemiec Karl Geiger.

Do finałowej "30" awansowało tylko dwóch naszych reprezentantów. Po pierwszej serii Kamil Stoch znajdował się na odległej, 20. pozycji po kiepskim skoku na 117,5 metra. Z kolei Dawid Kubacki wylądował na 125 metrze, ale stracił punkty za wiatr. W drugiej serii Stoch zdecydowanie się poprawił - uzyskał 125 metrów i piął się w kwalifikacji, pokonując kolejnych rywali. Ostatecznie awansował na 5. miejsce i może mówić o sukcesie. Kubacki był 13., bowiem w decydującej próbie uzyskał tylko 115 metrów.

Po pierwszej serii odpadli fatalnie prezentujący się w Niżnym Tagile: 32. Piotr Żyła, 45. Jakub Wolny i 48. Andrzej Stękała.

Konkurs inauguracyjny w sezonie 2021/2022 wygrał Karl Geiger. Niemiec prezentował równą, wysoką formę: 134,5 oraz 133 m. Drugie miejsce na podium zajął  Japończyk Ryoyu Kobayashi, natomiast na trzecim miejscu uplasował się zwycięzca Kryształowej Kuli Norweg Halvor Egner Granerud.