PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Znamy pary półfinałowe Ligi Mistrzów. Dwa pojedynki hiszpańsko-angielskie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W meczach półfinałowych Manchester City zmierzy się z Realem Madryt, a Villarreal o finał powalczy z Liverpoolem. Podobnie jak przed rokiem możliwy jest angielski finał.

Manchester City - Real Madryt

Manchester City w swoim ćwierćfinale okazał się lepszy od Atletico Madryt. Na swoim stadionie skromnie pokonali drużynę z Madrytu 1:0. W stolicy Hiszpanii natomiast padł bezbramkowy remis pomiędzy oboma klubami.

Dużo więcej emocji swoim kibicom dał Real Madryt, który aby awansować do finału musiał grać dogrywkę ze zwycięzcą Ligi Mistrzów z ubiegłego roku - Chelsea. Mimo, że w pierwszym meczu podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 3:1 w Londynie po hat-tricku Karima Benzemy, to na Santiago Bernabeu nie mogli wejść w mecz i po 90 minutach na tablicy widniał taki sam wynik jak na Stamford Bridge. W dogrywce jednak znowu odpalił francuski napastnik Realu i zapewnił awans drużynie z Madrytu.

Mecze pomiędzy tymi drużynami odbędą się kolejno 26.04 (transmisja w Polsat Sport Premium) oraz 04.05 (transmisja w Polsat Sport Premium i TVP).

Villarreal - Liverpool

Villarreal to największa rewelacja tej edycji. Zwycięzcy Ligi Europy 2021 wyrzucili z rozgrywek dwóch faworytów. Najpierw Juventus, a potem Bayern. Po zwycięstwie 1:0 u siebie, w Monachium dzięki trafieniu w końcówce zremisowali z mistrzem Niemiec 1:1.

Liverpool w swoim ćwierćfinale miał najbardziej jednostronny pojedynek. Piłkarze Kloppa pierwsze spotkanie w Lizbonie wygrali 3:1. W rewanżowym spotkaniu w Londynie natomiast piłkarze ze stolicy Anglii zafundowali z Benficą kibicom na stadionie grad goli i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Warto dodać, że Liverpool na spotkanie rewanżowe wyszedł bez kilku czołowych zawodników.

Finał Ligi Mistrzów 2021/22 odbędzie się 28 maja na Stade de France

Początkowo finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów miał odbyć się w Sankt Petersburgu, ale ze względu na rosyjską inwazję gospodarz został zmieniony i to podparyskie Saint Denis ugości finalistów tegorocznej edycji. W roli gospodarza zagra lepszy z pary City – Villarreal.