Adrian Kostera zajmuje trzecie miejsce w Swiss Ultra Triathlon. Wielki sukces Polaka

Adrian Kostera, który walczył w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie 10-krotnego Ironmana zakończył zmagania na trzecim miejscu. Źródło: Adrian Kostera/Facebook
Adrian Kostera, który walczył w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie 10-krotnego Ironmana zakończył zmagania na trzecim miejscu. Źródło: Adrian Kostera/Facebook
Adrian Kostera, który walczył w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie 10-krotnego Ironmana zakończył zmagania na trzecim miejscu. Wyprzedzili go tylko nowy rekordzista świata Belg Kenneth Vanthuyne oraz były rekordzista Niemiec Richard Jung.

Polak na przepłynięcie 38 km, przejechanie na rowerze 1800 km oraz przebiegnięcie 422 km potrzebował łącznie 189 godzin, 55 minut i 20 sekund. 

Adrian Kostera trzeci w zawodach Swiss Ultra Triathlon

Kenneth Vanthuyne, który został zwycięzcą wyścigu Swiss Ultra Triathlon na dystansie 10-krotnego Ironmana zameldował się na mecie w rekordowym czasie 182:43:43, poprawiając poprzedni rekord należący do Niemca Richarda Junga o ponad 7 godzin. Drugi na metę wbiegł wspomniany Niemiec, natomiast chwilę po nim z ukończenia zawodów mógł cieszyć się Kostera. 

Co ciekawe, wynik Polaka 189 godzin, 55 minut i 20 sekund również był lepszy od poprzedniego rekordu. 

Kostera miał problemy w biegu 

Polak największe problemy miał w biegu. Jego stopa zaczęła strasznie puchnąć, przez co zdobyć on musiał większe buty. Wcześniej jego drużyna informowała, że Kostera zmuszony był do biegu w klapkach.

— Jeśli ktoś mieszka w okolicy Buchs i mógłby pożyczyć na czas zawodów butów biegowych o numerze 47 to Adrian zrobi resztę. Mamy problem z puchnącą stopą. Większe buty byłyby nieocenione, ale wszystkie sklepy są już niestety zamknięte, bo dziś niedziela — napisano na facebookowym profilu Adriana Kostery.

Niedługo po opublikowaniu wpisu poinformowano o znalezieniu nowych butów dla sportowca, dzięki czemu mógł on kontynuować bieg w odpowiednich warunkach.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport