Real Madrid vs Bayern Munich. fot. PAP/EPA/EMILIO NARANJO

Real Madryt w finale Ligi Mistrzów! Łzy w Monachium

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 24

Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Bayernem Monachium 2:2 (1:1), a w dwumeczu wygrali 4:3 i awansowali do finału Ligi Mistrzów.

Real Madryt pokonał w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów Bayern Monachium 2:1 na Allianz Arena.  Dziś obie drużyny grały w osłabionych składach ze względu na kontuzje. Bayern od początku odważnie ruszył do ataku i już w 3. minucie objął prowadzenie. Real odpowiedział błyskawicznie. Bayern otrząsnął się po utracie gola i zaatakował, jednak piłkarze schodzili do szatni wściekli. Według nich sędzia nie odgwizdał karnego za zagranie ręką przez Marcelo, który blokował dośrodkowanie.

Druga połowa okazała się bardzo pechowa dla Bayernu przez fatalny błąd bramkarza. Tolisso wycofał piłkę Urleicha, a ten najpierw chciał ją złapać, a potem zmienił zdanie i zamierzał wykopać. Nie trafił w piłkę, która potoczyła się do Benzemy, a ten kopnął ją do pustej siatki.

Bayern jednak nie poddawał się do końca. W 63. minucie James Rodriguez oddał strzał i chociaż piłkę zablokował Varane, to pomocnik Bayernu zdołał ją wcisnąć do bramki tuż pod interweniującym bramkarzem Realu.

image
James Rodriguez - autor drugiego gola dla Bayernu. fot. PAP/EPA/EMILIO NARANJ

W półfinale nie popisał się Robert Lewandowski. Był to bardzo słaby mecz w jego wykonaniu.

Bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelili: dla Realu - Karim Benzema dwie (11, 46); dla Bayernu - Joshua Kimmich (3), James Rodriguez (63).
od początku odważnie ruszyli do ataku i już w 3. minucie objęli prowadzenie.

ef
ox

Real Madryt ma szansę po raz trzeci z rzędu zwyciężyć w tych rozgrywkach. W ubiegłym roku "Królewscy" zostali pierwszą drużyną, która w sięgającej 1992 roku historii Champions League obroniła trofeum. Finał LM zaplanowano na 26 maja w Kijowie.