sportowy24
Igrzyska Okiem Tetryka
2 obserwujących
26 notek
12k odsłon
  187   1

Antyigrzyska Okiem Tetryka - dzień siódmy

Zaczęła się lekkoatletyka na pustym Stadionie Olimpijskim. Sztafeta mieszana 4x400m pobiła rekord Europy, Babiarz aż podskoczył, bo chwilowo zapomniał, że te rekordy są w ogóle notowane od paru lat i paru imprez. Przez najbliższą dekadę każdy rekord w takiej sztafecie padnie jeszcze kilkanaście razy.

Jeśli chodzi o atmosferę naszego występu, bardzo dużo zależy od tego, czy 38-letni Piotr Małachowski, marszałek-senior lekkoatletycznego zespołu, zdoła zakwalifikować się w piątek do finału rzutu dyskiem - napisał Maciej Petruczenko. Nie zakwalifikował się.

Na 10000 nowość - na podium Etiopczyk i dwóch reprezentantów Ugandy. W kenijskiej telewizji kenijski Babiarz powiedział: cóż, dziś już nie ma słabych ekip.

* * *

Piotr Małachowski nie wyklucza na sportowej emeryturze występów w cyrku MMA. Kto by pomyślał, przecież gołym okiem widać, że to urodzony łyżwiarz figurowy.

* * *

Współczuję felietonistom Przeglądu Sportowego, którzy po tygodniu klęsk zaczynają dokonywać rozliczeń w duchu „nie narzekajmy, bo mogło być gorzej”. Muszą biedacy co 4 lata pisać ciągle to samo, tylko trochę inaczej, bo nie wypada powtarzać się tak dosłownie.

W mediach z dnia na dzień postępuje wzmożenie zainteresowania siatkarzami, zwane potocznie pompowaniem balonika. W desperacji wszystko stawia się na jedną kartę; jeśli siatkarze faktycznie zdobędą medal, to będzie najpiękniej opisywana baśń tych igrzysk. A jak odpadną w ćwierćfinale, to wszyscy wzruszą ramionami i powiedzą: Jak zwykle.

* * *

Złoty krążek Igrzysk w Tokio waży 556 g, w tym 6 gram złota. W skupie złomu jego cena to ok. 587 funtów.

Takie obliczenia dotychczas były odbierane z przymrużeniem oka. Dziś na twitterze publika całkiem serio dziwi się, że trzeba tyle lat trenować, żeby zarobić 587 funtów.

* * *

Katarzyna Wasick (50 m stylem dowolnym) omal nie wskoczyła do wody w maseczce na twarzy. Zamyśliła się i zapomniała, normalne. Każdy kto się z tego śmieje, jest oczywiście szurem, antyszczepionkowcem, płaskoziemcą i siewcą śmierci.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport