sportowy24
Igrzyska Okiem Tetryka
2 obserwujących
26 notek
12k odsłon
  321   0

Igrzyska Okiem Tetryka Dzień 13

Monika Michalik zdobyła brąz w zapasach. Od 12 lat planowała ten medal, pojechała na trzy olimpiady. Paweł Fajdek per analogiam powinen coś przywieźć z Tokio albo z tego miasta, które jeszcze nie wie, że zorganizuje Igrzyska w 2024 roku.

* * *

Konrad "Nie wiem co się dzieje" Bukowiecki spalił trzy pchnięcia w kuli, rośnie nam nowy Fajdek, możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. Majewski szósty, ale on nic nie musiał, jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. To wymierający gatunek w Polsce Ludowej.

* * *

Maria Andrejczyk czwarta w oszczepie, prognozowałem medal i pomyliłem się o dwa centymetry. To tyle:_____,o.

Radosław Leniarski z gazetowyborczego sport.pl rozpoznał tak zwaną Nową Falę w lekkoatletyce i zaliczył do niej Andrejczyk, Swobodę, Ennaoui i Bukowieckiego. Roześmiani, bezstresowi, mają konta na twitterze i nie wahają się ich używać. Ja ich ostrożnie nazywam pokoleniem Pokemon-Go.

* * *

Zaskoczyła Joanna Jóźwik w półfinale 800m. Przed ostatnią prostą biegła ósma i już podnosiłem się po kawę, a Polka skończyła jak Borżakowski, wygrała bieg i awansowała do finału z piątym rezultatem. Szkoda, że w tej konkurencji są do zdobycia tylko dwa medale, ale to prawnicy załatwili, że Semenya może przerwać kurację hormonalną.

* * *

Bardzo ciekawa strona ze statystykami medalowymi: http://www.medalspercapita.com

* * *

Osiem medali na dwa dni przed ceremonią zamknięcia Igrzysk. Niespodziankę mogą zrobić pięcioboiści nowocześni, piłkarze ręczni i dobijemy do wyniku z Londynu, co będzie oceniane jako utrzymanie formy. Lekarze nazywają to w komunikatach dla mediów "stan ciężki, ale stabilny". Spytajcie znajomego lekarza, każdy wam powie, że to bardzo pesymistyczna diagnoza.

M.O. 19.08.2016

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport