18 obserwujących
663 notki
175k odsłon
117 odsłon

Tego potrzebuje polska gospodarka❗"Pakiet Polskiego Przedsiębiorcy" dra Sławomira Mentzena

Wykop Skomentuj11

Na zasadzie udostępnienia

=============================


Konfederacja

Tego potrzebuje teraz polska gospodarka❗
"Pakiet Polskiego Przedsiębiorcy" dra Sławomir Mentzen
!
Dzięki projektom jednego z naszych liderów usunęlibyśmy całą masę zbędnych i szkodliwych przepisów, obniżyli podatki i wreszcie uwolnili polską przedsiębiorczość! W pakiecie między innymi:
➡ Ustawa Wilka
Nawiązująca do Ustawy Wilczka nowa ordynacja gospodarcza regulująca stosunki pomiędzy państwem a przedsiębiorcami w sposób gwarantujący swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.
➡ Ustawa o drobnym handlu
Znaczące ułatwienie prowadzenia drobnej działalności handlowej. Ustawa znosi kary za handel uliczny i zwiększa limity działalności nierejestrowanej.
➡ Związanie kwoty wolnej od podatku z minimalnym wynagrodzeniem za pracę. Kwota wolna od podatku wynosiłaby dwunastokrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 31 200 zł. Polacy wreszcie zarabialiby więcej!
➡ Podniesienie limitu VAT
Podniesienie limitu, po przekroczeniu którego przedsiębiorca musi zarejestrować się na VAT, do 400 000 zł, czyli poziomu zbliżonego do tego który obowiązuje w Wielkiej Brytanii. Konieczność rozliczania podatku VAT generuje najwięcej kosztów księgowych dla drobnych przedsiębiorców.
➡ Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą nie będą dłużej podlegać pod ustawę o rachunkowości, która obowiązywać będzie tylko osoby prawne. Niezależnie od wysokości przychodów, przedsiębiorcy będą mogli korzystać z uproszczonej księgi przychodów i rozchodów.
➡ Rozszerzenie klauzuli rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika również o wątpliwości dotyczące stanu faktycznego. Pozycja podatnika zostanie zrównana z pozycją oskarżonego w procesie karnym.
➡ Likwidacja klauzuli obejścia prawa podatkowego, pozwalającej nałożyć podatek, który wprost nie wynika z prawa podatkowego.
➡ Nadanie mocy interpretacji ogólnej wszystkim indywidualnym interpretacjom podatkowym.
➡ Likwidacja odmowy sprzedaży towaru czy realizacji usługi. Nikt nie ma prawa narzucać przedsiębiorcy realizacji usługi niezgodnej z jego sumieniem.
Szczegóły pakietu tutaj: https://konfederacja.net/pakiet-polskiego-przedsiebiorcy/

imageWykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale