18 obserwujących
657 notek
173k odsłony
114 odsłon

W czasie kryzysu czeski rząd zdecydował o obniżeniu podatku dochodowego! A polski...?

Wykop Skomentuj10

Na zasadzie udostępnienia

=================================

Konfederacja

W czasie kryzysu czeski rząd zdecydował o obniżeniu podatku dochodowego! Dzięki tej reformie obywatelom zostanie więcej pieniędzy w kieszeniach. Premier Czech, Andrej Babisz podkreślił: "Chcę po prostu, by ludzie nie musieli się martwić o swoje dochody i mogli wydawać. To nasze helicopter money."
Można? Można. Ale nie w Polsce... u nas nie dość, że kwota wolna od podatku od 11 lat wynosi głodowe 3091 zł (druga najniższa w całej UE!), to w czasie kryzysu rządzący zamiast wspierać Polaków działają odwrotnie - jeszcze podnoszą obciążenia podatkowe! Od momentu wprowadzenia lockdownu i uderzenia w całą gospodarkę rząd PiS uchwalił podatek od serwisów VOD, podatek cukrowy, podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, ograniczenie ulgi abolicyjnej (Polacy pracujący za granicą zapłacą podatek podwójnie) oraz utrzymał na kolejny rok podwyższone stawki VAT8% i 23%, wprowadzone jeszcze za czasów rządu Donalda Tuska... Zamiast pomagać obywatelom w czasie kryzysu, nasza władza działa na szkodę całej gospodarki!
8 miesięcy temu, po wprowadzeniu przez rząd pierwszego lockdownu, ówczesna minister Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że polska gospodarka odbije się, a odbicie to "będzie przypominało kształt litery V". Opowiadała o olbrzymim helikopterze z pieniędzmi, który przeleci nad Polską oraz o "deszczu pieniędzy". Od tego czasu zamiast odbicia mamy już drugi lockdown, który niszczy nasze życie społeczno-gospodarcze, dziurawe i biurokratyczne "tarcze", ponad 30 branż cierpi z powodu absurdalnych obostrzeń i zakazów, tysiącom przedsiębiorców grozi bankructwo, a pracownikom utrata zatrudnienia lub obniżka pensji.
Zamiast bajek o helikopterze z pieniędzmi i deszczu forsy, mamy najbardziej opodatkowaną gospodarkę od 20 lat, największy wzrost cen w całej Unii Europejskiej, rekordowy w historii deficyt budżetowy i kolejne podatki na horyzoncie...
Polityka tego rządu bankrutuje a skutki jego fatalnych decyzji będziemy odczuwać przez lata.
#ZamknąćRząd #OtworzyćGospodarkę


image

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale