18 obserwujących
661 notek
174k odsłony
247 odsłon

Polską gospodarkę zalewa fala upadłości firm! Tak źle nie było od dekady...

Wykop Skomentuj27

image

Na zasadzie udostępnienia

====================================

Konfederacja

Polską gospodarkę zalewa fala upadłości firm! Tak źle nie było od dekady...
W ciągu 10 miesięcy tego roku już 993 przedsiębiorstwa ogłosiły niewypłacalność, to najwięcej od 10 lat! Tylko w październiku w naszym kraju niewypłacalne stały się 144 firmy, to o 75 proc. więcej niż rok wcześniej.
Dwa lockdowny zbierają dramatyczne żniwo, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze gorzej - decyzją rządu branże gastronomiczna, fitness i turystyczna pozostaną zamknięte do 27 grudnia, a branże hotelarska (hotele, pensjonaty, kwatery) aż do 17 stycznia! Tysiące przedsiębiorców bije na alarm, że drugiego, przedłużającego się lockdownu, już może nie przetrwać. Co robi władza? Kompletnie gubi się w swoich absurdalnych obostrzeniach, produkuje szóstą już "tarczę", dziurawą i biurokratyczną jak poprzednie, zarazem wykluczającą z pomocy wiele poszkodowanych branż oraz... wprowadza kolejne podwyżki podatków!
Od początku kryzysu rządzący uchwalili już podatek od serwisów VOD, podatek cukrowy, podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, ograniczenie ulgi abolicyjnej (Polacy pracujący za granicą zapłacą podatek podwójnie) oraz utrzymał na kolejny rok podwyższone stawki VAT8% i 23%, wprowadzone jeszcze za czasów rządu Donalda Tuska... Zamiast pomagać obywatelom w czasie kryzysu, nasza władza działa na szkodę całej gospodarki!
Jako #Konfederacja mamy zupełnie inną wizję polityki! Z tym opresyjnym systemem wreszcie trzeba skończyć. Potrzebne są bardzo silne impulsy: proste i niskie podatki, wolność gospodarcza, redukcja biurokracji. Proponujemy największą w historii obniżkę podatków, uproszczenie przepisów i głęboką deregulację, tych wszystkich obciążeń musi być mniej! Konfederacja jako jedyne ugrupowanie staje w obronie polskich przedsiębiorców, ale także pracowników - nasze propozycje to prawdziwa tarcza dla gospodarki!
✅ Docelowo 0% PIT, w pierwszym kroku podnosząc kwotę wolną od podatku do 12-krotności pensji minimalnej (ponad 31 tys. zł), by wszyscy Polacy zarabiali więcej!
✅ Dobrowolny ZUS, dzięki któremu polscy przedsiębiorcy nie będę zmuszani płacić bardzo wysokich, comiesięcznych składek na ZUS!
✅ Obniżka VAT na żywność (największy od lat wzrost inflacji sprawia, że szczególnie ceny żywności bardzo rosną i uderzają w kieszenie obywateli, musimy się temu sprzeciwić i pomóc Polakom!)
✅ Niższe podatki nałożone na paliwo (obecnie aż połowa jego ceny to podatki), żeby wszyscy obywatele na stacjach płacili mniej za paliwo!
Więcej o naszej powszechnej uldze podatkowej tutaj: https://konfederacja.net/1000-powszechna-ulga-podatkowa/
✅ "Pakiet Polskiego Przedsiębiorcy", autorstwa dra Sławomira Mentzena, dzięki któremu usunęlibyśmy całą masę zbędnych i szkodliwych przepisów i wreszcie uwolnili polską przedsiębiorczość!
Szczegóły pakietu tutaj: https://konfederacja.net/pakiet-polskiego-przedsiebiorcy/


Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale