25 obserwujących
870 notek
233k odsłony
  228   1

#NowyNIEŁAD rządu PiS w pigułce!

Krystian Kamiński

#NowyNIEŁAD rządu PiS w pigułce!
Odkłamujemy rządową propagandę i pokazujemy co się kryje za kolejnymi slajdami Morawieckiego i spółki. Pokazujcie to rodzinie i znajomym!
Niszczenie polskich przedsiębiorców i dobijanie klasy średniej będzie trwać z całą mocą.
Nie dajcie się nabrać na "NowyWał" socjalistów i wspierajcie Konfederacja! ????????
❌ Brak możliwości odliczenia składki NFZ od PIT, czyli ogromna podwyżka podatku dochodowego dla wszystkich! Dla przedsiębiorców podatek dochodowy wzrośnie aż o 9 proc., dla pozostałych obywateli aż o 7,75 proc.
❌ Praktyczny efekt zmian to dwie nowe, wyższe stawki podatkowe tj. 24,75% i 39,75%, co czyni stawki podatkowe w Polsce bardzo wysokimi!
❌ Pełne oskładkowanie umów zleceń (a docelowo również umów o dzieło), co będzie miało tragiczne skutki dla milionów Polaków i zarobią przez to mniej! Ostrzegaliśmy przed tym od miesięcy, teraz rządzący zakomunikowali, że faktycznie dojdzie do pełnego opodatkowania umów cywilnoprawnych, a później również umów o dzieło.
❌ Opłata reprograficzna, czyli kilkuprocentowy podatek podnoszący ceny sprzętu elektronicznego, który przeznaczony zostanie na... dopłaty do ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych artystów! Nie dość, że z powodu lockdownu ceny elektroniki wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent to teraz władza chce dodatkowo uderzyć w portfele Polaków i nałożyć podatek na komputery, laptopy, tablety, urządzenia audio, dekodery, skanery, nagrywarki CD, DVD, BluRay i wiele innych!
Ceny sprzętu wzrosną nawet o kilkaset złotych i wszyscy w tym złożymy się na emerytury dla artystów. Sprawiedliwe?
❌ Omijanie konstytucyjnego limitu zadłużenia! Emitowanie długu poza deficytem budżetowym - obligacje BGK.
Tempo w jakim rząd zadłuża Polskę jest dramatyczny. Według oficjalnych informacji jakie rządzący wysłali do Brukseli dług publiczny Polski na koniec 2021r. wyniesie już blisko 1,5 BILIONA złotych! W dwa lata rząd PiS zwiększa zadłużenie o ponad... 400 miliardów zł: w 2020r. o 290 mld zł, a w 2021r. o 143 mld zł. Teraz dowiadujemy się, że będą omijać zapisany w konstytucji limit zadłużenia i podbijać dług jeszcze bardziej!

image

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale