73 obserwujących
650 notek
534k odsłony
  201   2

Jak to z Tuskiem było w 2014 roku?

Tusk od początku swojej politycznej kariery, był pionkiem/figurą na niemieckiej geopolitycznej szachownicy, którym w latach 80-tych XX wieku zainteresowała się DDR-owska STASI, która podobnie jak PRL-owska wojskówka Jaruzelskiego/Kiszczaka(późniejsza WSI) od około połowy dekady lat 80-tych, przygotowywały się do końca zimnej wojny, rewizji porządku jałtańskiego na korzyść USA/Zachodu, rejestrując go jako TW Oskar.

To właśnie A. Merkel w 2014 ustawiała go na tej geopolitycznej szachownicy.

Jeszcze na początku 2014 roku Tusk nie był poważnie brany pod uwagę jako kandydat na stanowisko szefa RE a premier UK  D. Cameron uważał, że Tusk nie nadaje się na to stanowisko, wysuwając byłą premier Danii Helle Thorning-Schmidt, która jeszcze w czerwcu 2014 roku była brana po uwagę jako kandydatka na stanowisko szefa RE.

Co się stało, że Tusk zmienił zdanie(wcześniej zaklinał się, że nie wybiera się  do Brukseli  i to on został kandydatem na szefa RE a potem szefem RE?

Według doniesień brytyjskiej prasy, David Cameron jeszcze w lipcu 2014 roku był przeciwny kandydaturze Donalda Tuska a w sierpniu już był za kandydaturą D. Tuska.

Odpowiedź jest taka: po aneksji Krymu przez Rosję, USA ostatecznie rozpoczęła otwartą politykę konfrontacji z Rosją, co potem potwierdziły postanowienia Szczytu NATO w Newport, ze wzmocnieniem flanki wschodniej NATO i wysłania do Polski ciężkiej brygady USA(B.H. Obama przyspieszał jej przybycie do Polski po tym jak D.Trump wygrał wybory w 2016 roku)..

Już w pierwszym kwartale 2013 roku, po tym jak Putin odrzucił ofertę Obamy na II-gi etap polityki resetu, której złożenie zapowiedział prez. Miedwiediewowi podczas rozmowy w marcu 2012 roku na szczycie nuklearnym w Seulu, służby polskie współpracujące z CIA(CBŚP i CBA) rozpoczęły nagrywanie polityków PO w restauracjach SOWA&PRZYJACIELE i AMBER ROOM, będące przygotowaniem do wymiany władzy w Polsce z PO-PSL na PIS, podczas podwójnych wyborów przypadających w 2015 roku.

W tej sytuacji A. Merkel musiała ewakuować swoje aktywo jakim był D.Tusk na bezpieczną pozycję(gdzie nie sięgnie go władza Kaczora) chronioną unijnym immunitetem.

Obecnie USA po przejęciu władzy przez Demokratów i podjęcie znowu próby dogadywania się z Rosją, A. Merkel uznała, że Kaczyński nie odważy się oskarżyć Tuska za popełnione zbrodnie(bo to nie jest w interesie USA) i przysłała go do Polski by ją destabilizował i podpalał, z zadaniem obalenia władzy PIS.

Takie samo zadanie(obalenia rządu PIS) A.Merkel wyznaczyła Tuskowi w 2007 roku, gdy USA/Niemcy/Francja przygotowywały się  do rozpoczęcia polityki resetu z Rosją i rząd PIS-SO-LPR, powołany po wygranych przez PIS zamiast PO  wyborów w 2005 roku, nie pasował do prowadzenia tej polityki.

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale