65 obserwujących
482 notki
423k odsłony
437 odsłon

„Judejczykowie”* ciągle zachodzą nas od tyłu.

Wykop Skomentuj22

"Ustawa 447 JUST" była i jest pomyślana jako element nacisku na władze w Polsce i zapewne będzie wykorzystywana nie tylko do obrabowania Polski ale i innych celów.

W związku z planowaną a potem przez stronę polską odwołaną wizytą w Polsce izraelskiej delegacji(która, wg doniesień dziennikarza Marcina Makowskiego na Twitterze i tak przyjechała do Polski i odbywa spotkania na niższym szczeblu ale nie wiadomo z kim i jakim - https://www.dorzeczy.pl/swiat/102587/Delegacja-z-Izraela-i-tak-przyleciala-do-Polski-Odbywa-nieoficjalnie-spotkania-bez-udzialu-polskich-wladz.html), na izraelskim portalu: 13news.co.il czytamy:

„Minister Gila Gamli'el* powiedziała, że rząd Izraela uważa przywrócenie własności żydowskiej i promowanie praw ocalałych z Holokaustu za moralny imperatyw państwa żydowskiego i żaden czynnik polityczny lub antysemicki nie powstrzyma nas przed wypełnieniem tego ważnego zadania.

  Czas się kończy i musimy działać energiczniej, zanim będzie za późno''

Jak można odczytywać te słowa(zaznaczone na czerwono) wypowiedziane przez Gamliel?

Jaki czas się kończy i dlaczego może być "za późno"?

Otóż trzeba tu przypomnieć opinię wypowiedzianą w 2012 roku na temat Izraela, przez Henry Kissingera :

„Za 10 lat nie będzie już Izraela”

czyli mówił o roku 2022 i słowa Gamliel zapewne nawiązują do tych wypowiedzianych przez H.Kissingera.

Opinia Kissingera wywołała niemałą burzę. Na stronie Press TV felietonista Kevin Barrett pisał:

"Ta opinia Kissingera jest kategoryczna. Nie mówi, że Izrael jest w niebezpieczeństwie i można go ratować jeśli damy mu dodatkowe tryliony dolarów i zniszczymy jego wrogów militarnie...

Nie proponuje żadnego wyjścia. Po prostu stwierdza fakt:

W 2022 Izrael nie będzie istniał”.

Czy ta opinia Kissingera była wyłącznie jego prywatną oceną?

Nie.

Zapewne H.Kissinger znał wyniki badań amerykańskiej Wspólnoty Wywiadowczej [US Intelligence Community], na którą składają się 16 agencji wywiadowczych, o których pisał felietonista Kevin Barrett na stronie Press TV .

Badania te noszą znamienny tytuł:

„Przygotowanie do Bliskiego Wschodu bez Izraela” [Preparing for a Post-Israel Middle East].

„Te 16 agencji wywiadowczych zgadzają się, że Izrael nie może przeciwstawić się nadchodzącemu walcowi palestyńskiemu składającemu się z Arabskiej Wiosny, Islamskiego Przebudzenia i zwiększającego się znaczenia Islamskiej Republiki Iranu” - pisał Barrett.

Przypomnijmy casus 2012 roku, kiedy to nastąpiło poważne załamanie się polityki resetu USA-Rosja na tle różnicy interesów USA/Izrael i Rosji w sprawie Syrii a w 2013 roku nastąpiła jej klęska..

Podjęcie polityki resetu przez USA/Izrael z Rosją, miało jako jeden z najważniejszych celów, skłonienie Rosji do wsparcia USA/Izraela w celu obalenia rządów ajatollachów w Iranie i zniszczenia programu atomowego Iranu, oczywiście nie za darmo, bo USrael płacił Rosji interesami nie swoimi ale Polski i Europy Środkowo Wschodniej.

Zbrodnia z 10.04.2010 roku była elementem zapłaty dla Rosji i efektem ustępstw na rzecz Rosji w Europie Sr.Wsch.

W czasie polityki resetu w latach 2010-2012, Izrael trzykrotnie chciał rozpocząć wojnę z Iranem, o czym poinformował w 2015 roku w izraelskiej telewizji były minister obrony Izraela oraz były premier Ehud Barak(rząd D.Tuska i B.Komorowski zgodzili się na udział naszych F-16 w tej ewentualnej wojnie z Iranem, o czym w swoim czasie dużo pisałem na swoim blogu na S24) .

 https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-byly-premier-izraela-netanjahu-chcial-trzykrotnie-zaatakowac,nId,1872894#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Późniejsze, po klęsce polityki resetu, próby Obamy załatwienia problemu irańskiego, to:

porozumienie nuklearne z Iranem – czyli międzynarodowe porozumienie dotyczące kontroli irańskiego programu rozwoju broni jądrowej, zawarte 14 lipca 2015 w Wiedniu, pomiędzy Iranem, a sześcioma mocarstwami – w tym pięcioma nuklearnymi i równocześnie stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa ONZ: USA,Rosją, Wielką Brytanią, Francją i Chinami oraz Niemcami. Dodatkową stroną porozumienia jest Unia Europejska.

W wyborach prezydenckich w USA z 2016 roku wygrał D.Trump czyli reprezentant innej części amerykańskiego establishmentu, który zakwestionował politykę administracji Obamy wobec problemu irańskiego(i w końcu doprowadził do wyjścia USA z tego porozumienia) i zakładał nieuniknione militarne jego rozwiązanie, do czego dąży od początku objęcia urzędu w styczniu 2017 roku i chce to załatwić przed końcem swojej kadencji czyli do końca 2020 roku.

Słowa Gamliel "zanim nie będzie za późno" w odniesieniu do tzw. restytucji mienia bezspadkowego można rozumieć tak, że ta nieunikniona wojna z Iranem przed końcem 2020 roku, spowoduje konieczność ewakuacji dużej ilości Żydów z Izraela(tych, których obecność w czasie wojny na B.W. nie będzie konieczna) w miejsce bezpieczne(a za takie Żydzi uważają ze względów historycznych Europę Śr. Wsch. a zwłaszcza Polskę i Ukrainę) i w tym celu potrzebne jest im to mienie bezspadkowe, które m.inn. miałoby być użyte do tej operacji ewakuacyjnej(przypomnijmy, że za transport rosyjskich Żydów podczas operacji MOST czyli operacji przerzutu dziesiątek tys. Żydów z ZSRR i Rosji do Izraela w latach 1990–1992 zapłaciła Polska(afera ArtB i udział jednostki specjalnej GROM do ochrony tych operacji)

Wygrana Zełenskiego(człowieka żydowskiego oligarchy Kołomojskiego)w ostatnich wyborach prezydenckich na Ukrainie oraz szczególne zainteresowanie J.Danielsa PLL LOT i uruchomienie wielu dotykowych połączeń LOT-u z Izraelem z wielu polskich miast wojewódzkich a także duże inwestycje LOT- w rozszerzanie floty samolotowej:

https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/rekordowe-zakupy-polskich-linii-lotniczych-lot-kupuje-supersamoloty-aa-RzsJ-fK3x-MGzH.html

na taki scenariusz wskazują.

*Judejczykowie - to cytat z Tuwima, Żyda z pochodzenia

**Gila Gamli’el – izraelska polityk, w latach 2003–2006 oraz od 2009 poseł do Knesetu z listy Likudu. W latach 2005–2006 wiceminister rolnictwa, w latach 2009–2013 wiceminister odpowiedzialna za postęp wśród młodzieży, studentów i kobiet, zastępca przewodniczącego dziewiętnastego Knesetu, od 2015 minister ds. emerytów.


Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale