65 obserwujących
496 notek
437k odsłon
1508 odsłon

"Tusk o tym wiedział" - zeznania Elżbiety Chojny-Duch na komisji d/s VAT

Wykop Skomentuj64

 "System VAT-owski został rozszczelniony przez 18 projektów aktów prawnych. Była to akcja celowa. Nie był to przypadek, był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT"

- powiedziała pani Elżbieta Chojna-Duch, była wiceminister finansów w rządzie D.Tuska, podczas dzisiejszego przesłuchania.

"- Przygotowano w Polsce grunt dla działań międzynarodowych grup przestępczych. Minister i premier musieli wiedzieć. Już w 2010 i 2009 była powszechna wiedza, a mnie zastanawia bezradność organów państwa. Nastąpił demontaż polskiego systemu podatkowego VAT. To były działania celowe."


"- Te działania, które następowały w Sejmie, 18 projektów aktów prawnych, rozszczelniły system VAT-owski z poprzedniego, oryginalnego brzmienia. Każdy z nich spowodował istotne luki i owocował stratami budżetowymi. To mogę w tej chwili powiedzieć po przestudiowaniu w ciągu ostatniego miesiąca różnego rodzaju dokumentów, po obserwacji, z którą miałam do czynienia. Była to, można powiedzieć, akcja celowa. Nie był to przypadek. Był to demontaż naszego systemu podatkowego VAT-u "

"- Na posiedzeniach komisji Przyjazne Państwo, tzw. komisji Palikota, przez dłuższy czas stawiałam odpór propozycjom likwidacji sankcji. Wypowiadałam się również w mediach, chyba kilkukrotnie w TVN, że sankcje powinny być kontynuowane. W pewnym momencie pojawiła się bardzo wyraźna presja, m.in. ze strony dr Hayder - mówiła. Jak dodała, przekonało ją pismo mówiące o tym, że Komisja Europejska zdecydowała o zniesieniu sankcji.

- Pamiętam, że tak było. Wprowadzono mnie w błąd. Żałuję, że wyraziłam zgodę na to i dokonałam akceptacji tego fragmentu projektu ustawy, mimo że uważałam i nadal uważam, że sankcje były konieczne - podkreśliła."


Źródło:

http://www.fronda.pl/a/tusk-o-tym-wiedzial-przerazajace-zeznania-bylej-wiceminister-finansow-przed-komisja-vat,127154.html


Skoro Komisja Europejska "zdecydowała o zniesieniu sankcji", to oznacza że rząd D.Duska realizował plany KE pod rządami Jean-Claude Junckera.

Kim był Juncker?


Jako premier i minister finansów Luksemburga w latach 1995-2013, Juncker pełnił rolę architekta i ojca chrzestnego jednego z największych karteli podatkowych w Europie.Luksemburg pod jego rzadami przez wiele lat pozwalał płacić bardzo niskie podatki ponad 300 koncernom.

Na początku listopada 2014  roku media ujawniły, że przez wiele lat dzięki umowom zawieranym z władzami Luksemburga ponad 300 koncernów płaciło bardzo niskie podatki, a pozostałe kraje, gdzie firmy te osiągały zyski, traciły miliardy euro na niezapłaconych podatkach. Afera, nazwana LuxLeaks, wybuchła tuż po objęciu funkcji szefa Komisji Europejskiej przez Junckera.

Te mechanizmy na polski grunt wdrażał rząd D.Tuska, który został zainstalowany w Polsce w 2007 roku w wyniku działań służb związanych z Niemcami/niemiecką UE(działania służb w celu rozbicia koalicji PIS-SO-LPR, poprzez agenturę ulokowaną w SO i LPR).

Kampania wyborcza przyspieszonych wyborów finansowana była przez zagraniczne fundacje: 

- Fundacja Batorego(Soros)

- Fundacja Adenauera(rząd RFN)

i kilkadziesiąt podmiotów z powołanej w tym celu "Koalicji 21 października"

Okazuje się, ze organa państwa pod rządami "dobrej zmiany" nie zauwżają tych związków przyczynowo - skutkowych.

Pytanie dlaczego?

"To jest dobre pytanie" - tak można odpowiedzieć słowami komunistycznego agenta Lesława Maleszki, zatrudnionego po 1989 roku w Gazecie Wyborczej i uwłaszczonego na majątku Gazety.


 

Wykop Skomentuj64
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka