Blog
z żabiej perspektywy
stanzag
stanzag Jak przystało na chłopa ze wsi Warszawa uprawiam rolę. Trochę piszę i fotografuję
46 obserwujących 88 notek 304162 odsłony
stanzag, 3 marca 2016 r.

Smoleńskie 60 tysięcy kawałków.

2561 89 0 A A A

Ponieważ od dłuższego czasu zajęty byłem gromadzeniem środków na przeżycie od pierwszego do pierwszego to dopiero wczoraj za sprawą twita ‏@jagovski trafiłem na opracowanie profesora Marka Czachora z 14 listopada 2015 roku. I już na samym początku lektury, kiedy przeczytałem, iż

„Ilość szczątków samolotu, towarzysząca katastrofie lotniczej, liczona jest w milionach, a nie dziesiątkach tysięcy części, zwłaszcza w wypadku eksplozji w powietrzu. Argument, iż 60 tysięcy szczątków dowodzi eksplozji, jest błędny.”

trafił mnie szlag. Czy naukowiec z tytułem profesora, od co najmniej 5 lat badający zdarzenie z 10 kwietnia 2010 roku może nie wiedzieć o pochodzeniu przytoczonej liczby szczątków? Czy naprawdę nie umie wskazać, o jakie szczątki chodzi? Czy może nie wiedzieć, iż dotyczy to szacunkowej liczby szczątków zalęgających w ziemi w 6 miesięcy po zdarzeniu?

Profesorze może jednak lepiej było by gdyby w swym opracowaniu wywieszonym w Internecie nie powielał Pan medialnego wodolejstwa innych i uczciwie napisał – nie wiadomo na ile dziesiątek tysięcy części rozpadł się samolot w Smoleńsku. Brak takiej wiedzy nie jest przyczyną do wstydu z Pana strony. Wstydzić się za taki stan rzeczy powinno całe Państwo polskie, ponieważ żadna z powołanych do tego polskich instytucji, przez ponad 70 miesięcy, nie umiała zebrać się na odwagę i policzyć oraz skatalogować wszystkich szczątków jakie zostały znalezione na smoleńskim wrakowisku.      

Opublikowano: 03.03.2016 17:33.
Autor: stanzag
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Chodzę pod prąd i myślę inaczej niż obecna większość wyborców.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • Ty twierdzisz, że w temacie drzewa ja naplotłem bzdur, a ja wiem co mam przed oczami. Na...
  • "Bo mieli ludzi, który na miejscu rozpoznali, że to nie wybuchy." Proszę nie powtarzać...
  • "Warto przypomnieć, że istnieje proste wytłumaczenie "otwarcia" - ten fragment kadłuba...

Tematy w dziale Polityka