Blog
z żabiej perspektywy
stanzag
stanzag Jak przystało na chłopa ze wsi Warszawa uprawiam rolę. Trochę piszę i fotografuję
48 obserwujących 90 notek 306391 odsłon
stanzag, 3 marca 2016 r.

Smoleńskie 60 tysięcy kawałków.

2567 89 0 A A A

Ponieważ od dłuższego czasu zajęty byłem gromadzeniem środków na przeżycie od pierwszego do pierwszego to dopiero wczoraj za sprawą twita ‏@jagovski trafiłem na opracowanie profesora Marka Czachora z 14 listopada 2015 roku. I już na samym początku lektury, kiedy przeczytałem, iż

„Ilość szczątków samolotu, towarzysząca katastrofie lotniczej, liczona jest w milionach, a nie dziesiątkach tysięcy części, zwłaszcza w wypadku eksplozji w powietrzu. Argument, iż 60 tysięcy szczątków dowodzi eksplozji, jest błędny.”

trafił mnie szlag. Czy naukowiec z tytułem profesora, od co najmniej 5 lat badający zdarzenie z 10 kwietnia 2010 roku może nie wiedzieć o pochodzeniu przytoczonej liczby szczątków? Czy naprawdę nie umie wskazać, o jakie szczątki chodzi? Czy może nie wiedzieć, iż dotyczy to szacunkowej liczby szczątków zalęgających w ziemi w 6 miesięcy po zdarzeniu?

Profesorze może jednak lepiej było by gdyby w swym opracowaniu wywieszonym w Internecie nie powielał Pan medialnego wodolejstwa innych i uczciwie napisał – nie wiadomo na ile dziesiątek tysięcy części rozpadł się samolot w Smoleńsku. Brak takiej wiedzy nie jest przyczyną do wstydu z Pana strony. Wstydzić się za taki stan rzeczy powinno całe Państwo polskie, ponieważ żadna z powołanych do tego polskich instytucji, przez ponad 70 miesięcy, nie umiała zebrać się na odwagę i policzyć oraz skatalogować wszystkich szczątków jakie zostały znalezione na smoleńskim wrakowisku.      

Opublikowano: 03.03.2016 17:33.
Autor: stanzag
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Chodzę pod prąd i myślę inaczej niż obecna większość wyborców.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "jaki wpływ na ostateczną opinię Taylora , miała Ekspertyza próbek z angielskiego FEL ? , w...
  • "Fajnie, ze Miller tasmy po sobie zostawil na pamiatke, posluchalam sobie jak tworczo uzupelniali...
  • Z samych lokalizacji książek nie wiele się da wyciągnąć, a wiedza o dwóch ciałach ofiar...

Tematy w dziale Polityka