157 obserwujących
4207 notek
4341k odsłon
1080 odsłon

Sztuka

Wykop Skomentuj134

A to Polska właśnie [Wyspiański].

WOŚP znowu zebrała więcej, niż w ubiegłych latach. I znowu miała chyba więcej hejtu niż przedtem. Nie tylko zbojkotowała ją TVP, ale odstąpiły służby mundurowe, czyli państwo pokazuje jej odpowiednik paluszka znanej wyrazicielki jedynie słusznej linii.

Wszystko to wbrew prezentowaniu przez Jurka Owsiaka politycznych preferencji. Zdecydowanie nie jest konserwatystą, jak o sobie uważają szafarze 500+. Z badań przeprowadzonych przez Orkiestrę wynika, że mimo to ich zwolennicy też nie skąpią datków.

Finał ubiegłorocznej akcji zbiegł się z przeznaczeniem dwóch blisko miliardów złotych na jedynie słuszną propagandę, która wedle prezydenta poprzez promocję zdrowego stylu życia również zapobiega nowotworom.

Teraz więc chyba wiadomo, czemu służy disco polo. Chociaż może jednak nie. Wprowadził je bowiem na dobrozmienne salony dygnitarz, który w zamian za podpisanie hojnej dla jego firmy ustawy traci właśnie pracę. Może więc z TVP zniknie artysta, co twierdzi, że prezydent ma w ustach pyłek kwiatowy?

Dziwne to wszystko. Mamy bowiem z jednej strony niepodważalny sukces WOŚP i z drugiej wojnę wewnętrzną pseudokonserwatystów. Musi to powodować mętlik w głowach ich zwolenników. Buduje też zdumiewający obraz postawy naszego społeczeństwa. Ono przecież równocześnie wspiera znienawidzonego i nienawidzących.

Ot szkopuł. Dzielą Polaków od lat i...


Wykop Skomentuj134
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo