158 obserwujących
4263 notki
4409k odsłon
618 odsłon

Zrozumieć

Wykop Skomentuj80

Żyjemy w określonej e (brzęk odstawianej

szklanki) poce i ja bym tu podkreślił,

nakreślone perspektywy, wykreślane będą

zdania, które nie podkreślają dostatecznie, oraz

przekreślone zostaną, nieprawda, rachuby

(odkaszlnięcie) tych którzy. [Barańczak].

KO wedle dobrozmieńców skręca na lewo, bo Trzaskowski ostro się kontrastuje z PiS-em. Trudno o większą bzdurę w ustach wyrazicieli socjalistycznej w istocie formacji. Można by wielkość takiego absurdu porównać do przyrostu majątku rodziny ministra, który w czasie dobrej zmiany powiększył się tysiąckrotnie. Za to nijak się ona by miała do wartości nie wpisanego gdzie należy zegarka Sławomira Nowaka, co się stało powodem jego dymisji.

Rozmiar niedorzeczności jedynie słusznej propagandy nie odbiega również od pompy, z jaką za specjalną protekcją chińskich władz (uzyskaną dzięki zabiegom naszych wybrańców) największym samolotem świata przywieziono wadliwe maseczki ochronne, z którymi teraz nie wiadomo co się stało. Jedni powiadają, że do szpitali nie trafiły, inni, że owszem. Ale wedle dobrozmiennych wyjaśnień winę za to ponosi oczywiście zagranica i organizacje pozarządowe, które też zostały oszukane a powinny były sprawdzić, co zamówiły u dalekowschodnich cwaniaczków.

Osoby funkcjonujące we wrogich wobec społeczeństwa subkulturach dotrzymują prawideł wewnątrzgrupowych, lekceważąc ogólne. Dzieło umożliwia odwracanie pojęć, niezrozumiałe dla kogoś z zewnątrz. Wyraziciele narodowo-lewackiej formacji mogą wtedy za lewicowca uznawać polityka, który wytyka im lewicowy sposób zarządzania państwem. Kiedy aż taka bzdura jest uznawana, można się też spodziewać, że ujawnione afery również nie znajdą potępienia PiS-owskiego ludu. Wystarczy, aby aferzyści zawinili jedynie wobec ogólnych zasad, szanując dobrozmienne.

A że takich wolt się nie da wyrazić przy pomocy tradycyjnej polszczyzny, wiadomo nie od dziś. Dlatego może dobra zmiana milczy, nawet kiedy sąd każe pani prezes TK mówić o kosztach najmu i mieszkańcach apartamentu przy ul Szucha w Warszawie. Najwyraźniej brak jej słów.

Bo nowomowa w sądach nie chodzi.


Wykop Skomentuj80
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka