157 obserwujących
4323 notki
4469k odsłon
770 odsłon

Dziedzictwo

Wykop Skomentuj88

Kazirodca i pedofil dostąpił prezydenckiego ułaskawienia. Żołnierz, który nie odpowiadał wyobrażeniom ministra IV RP o skutkach wojny, nie. I to pomimo uwolnienia podoficera od zarzutu popełnienia zbrodni wojennej. Wbrew korzystnej opinii przełożonych sąd go uznał za winnego niedokładnego wykonania rozkazu. Dziwnie to wygląda, zwłaszcza w obliczu wczorajszych deklaracji w Starachowicach także o tym, że najważniejszy dla prezydenta jest los nieletnich.

— To prawda: obaj kandydaci boją się debaty. Tylko, że PAD boi się debaty prowadzonej przez dziennikarzy, a RT przez prorządową szczujnię — pisze Marek Migalski. A pewnie by mowa była o inwestycjach. Nie tych, co ich nie było (dlatego właśnie ta prorządowa… rozgłośnia?) ale tych co będą. Tych, co nam dadzą najnowsze technologie, o których również wczoraj mówił prezydent. Ale chyba nie chodzi o amerykańskie. Bo raczej z Ameryką też nam nie po drodze.

— Pani @USAmbPoland nie wie Pani tego?1/2 A.Macierewicz pytany o twierdzenia raportu,że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL,Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (taj. wsp.WSI), byłego dyr.FOZZ,przyznał on,że był agentem służb wojska PRL — napisała pani Beata Mazurek. Pewnie więc czekają nas inwestycje węgierskie albo tureckie.

Można rzec, że skoro mamy dwie Polski to i dwa różne sposoby pojmowania tych samych spraw. Wszak jedni pochodzą z wyższej jakby półki. Na drugich zaś, posiadaczy zdradzieckich mord głosują tylko elyty i buraki (sic!).

Bzdury przeto w mniemaniu jednych przekroczyły kolejną granicę. Inni są pewnie przekonani, że wszystko jest w porządku. Polska przyjęła koncepcję polaryzacji politycznej i podniosła ją do najwyższego poziomu abstrakcji, pisze Guardian. Aliści trzeba stwierdzić, że rzecz ma długą historię.

— Patrz Kościuszko na nas z nieba! —/ raz Polak skandował/ i popatrzył nań Kościuszko/ i się zwymiotował — pisał Gałczyński jeszcze w 1932 roku.

Dwoiści jesteśmy już chyba z natury. I chyba od zawsze.


Wykop Skomentuj88
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka