158 obserwujących
4526 notek
4674k odsłony
  735   0

Złowonność

Znowu alert smogowy. W Warszawie zaleca się mieszkańcom pozostawanie w domu. Chociaż pod względem jakości powietrza stolica nie jest jeszcze w najgorszej sytuacji w kraju. Spadek temperatury oznacza wzrost intensywności ogrzewania. To zaś powoduje, że powietrze naszego niezależnego energetycznie państwa śmierdzi ruskim węglem.

W ogóle ta woń to jakaś jedynie słuszna cecha. Gaz nie cuchnie, nie kupujemy go zatem od Moskali. Może dlatego, że nie daje widocznych znaków odrębności od Zachodu. Wystarczy obejrzeć mapkę Europejskiej Agencji Środowiska, aby się o tym przekonać.

Taki stan atmosfery dobra zmiana utrwala poprzez swoją politykę podtrzymywania węglowej energetyki. Kiedy sobie uprzytomnimy, że smog jest rocznie powodem przedwczesnej śmierci około 40 tysięcy ludzi, to widać też, dlaczego naszemu rządowi covid 19 jest niestraszny. Zaraza dotąd nie osiągnęła chyba aż takiego pułapu.

Chociaż nie można mówić, że władza nie walczy ze smogiem. W Ostrołęce zaniechała kontynuowanie budowy kolejnego bloku węglowej elektrowni, mimo że utopiła w tym przedsięwzięciu ponad miliard złotych.

Aliści to pewnie nastąpiło w momencie jakiegoś skrętu inwestycyjnych sukcesów w stronę innego odpowiednika peronu z Włoszczowej. Wszak dobra zmiana potrafi się po kilku dniach szczycić tym, co przedtem ganiła.

W naszej tradycji smród był zawsze jednym z zasadniczych wyróżników komuny. Pojawiła się u nas nie tylko z bagnetami bajcow, ale też z ich onucami. Podkreślali to nie tylko żołnierze niezłomni, ale wszyscy, którzy się zetknęli z Sowietami. Skąd więc teraz takie uwielbienie dla zaduchu?
Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości