158 obserwujących
4531 notek
4680k odsłon
  831   0

Mówcy

Na imprezy PiSowskie wirus nie przychodzi, bo boi się zatrucia [Krzysztof Skiba].

Mieliśmy wczoraj Światowy Dzień Walki z rakiem. Jak ujawnia profesor Szczylik wskutek pandemii w dramatyczny sposób spadła liczba wykonywanych badań, które pozwalają wykryć wcześnie nowotwór.

W niedawnej przeszłości przeznaczono dwa miliardy złotych na TVP, nie na onkologię. Premier twierdzi, że walka z rakiem to dla naszego państwa absolutny priorytet i w ciągu ostatnich pięciu lat prawie podwojono wydatki w obszarze onkologii. Ma też wreszcie powstać narodowa czy krajowa sieć onkologiczna, o której mówi się już od dłuższego czasu.

Budżet sfinansuje opracowanie polskiej szczepionki na covid 19. Ma się pojawić w trzecim kwartale. Potem jeszcze kwartał na wdrożenie do produkcji i wejdzie na rynek. Ten jednak po pandemii będzie raczej zasypany konkurencyjnymi specyfikami, dostępnymi za grosze. Może bardziej by się przydały metody, wcześnie wykrywające nowotwory?

Otworzą małą infrastrukturę sportową, orliki. Nie otworzą teatrów i nie zamkną kościołów. Tadeusz Rydzyk otrzymał w ubiegłym roku prawie ćwierć miliarda złotych dla swoich projektów.

Jawi się mnóstwo niekonsekwencji i wątpliwości w walce z głównymi zagrożeniami zdrowotnymi. Aliści sposób zwalczania chorób napełnia dobrozmieńców niezmienną satysfakcją. W sumie mamy obraz, z którego wyłania się jednak metoda: propaganda jest najważniejsza.

Jak to mawiał wioskowy playboy, jak mówię, że się żenię, to mówię. Teraz to dotyczy też chyba polityki.

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości