160 obserwujących
4616 notek
4748k odsłon
  1939   4

Uszlachetnianie

Materiał o Dymerze wstrząsający. Siła kościoła będzie siłą jego upadku [Bartosz Arłukowicz].

Zgwałcone przez księdza dziecko usunięto ze schroniska św. Brata Alberta, wynosząc je za bramę i pozostawiając leżące na trawie jak stało, bose. Jego buty i osobiste rzeczy wyrzucono osobno. Bo chłopak wykrzyczał swoją krzywdę. A tam o takich rzeczach trzeba milczeć.

Pedofil w sutannie przez trzy prawie dziesięciolecia nie był niepokojony za swój proceder, mimo formalnego wszczęcia przez sąd biskupi procedury karnej. Dopiero 12 lutego bieżącego roku i bodaj pod presją mediów zapadł nieznany jeszcze wyrok.

W swoim czasie, na pewno jeszcze w 2020 roku po Polsce krążył furgon, z którego przez megafon nawoływano słuchaczy do potępienia ideologii LGBT. Na jego plandece prezentowano hasła, wypowiadane też przez lektora. Zgodnie z ich treścią lobbyści LGBT mieli nawoływać do nauczania dzieci masturbacji i wyrażania przez nie zgody na seks. Z treści wynikało, że to głównie geje mieli być winni pedofilii. Nocą, kiedy nie pracował, rzeczony samochód parkował na przykościelnych parkingach.

Wyraźnie tu widać, że propaganda swoje, a praktyka też. Istotę tego zauważył już Nietzsche. Zarzucał Kościołowi milczenie wobec hipokryzji i deprawacji jego własnych funkcjonariuszy. Wykazywał, że moralność chrześcijan wynika z niemożności zdobycia się na szlachetniejsze formy ducha. Bo na pewno nie jest nimi cierpiętnictwo, które miało być nagrodzone w zaświatach.

No i charakterystyczne pokrywanie milczeniem niedogodnych faktów. Bo, jak mówi klasyk, kto nie ma pokus? Kiedy jednak dotyczy własnej sprawy, bywa najgłośniejsze.

Lubię to! Skomentuj116 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo