159 obserwujących
4593 notki
4730k odsłon
  785   1

Delikatesiki

Pamiętajcie proszę, że zarzut wobec sędziego Tulei dotyczy poinformowania w uzasadnieniu wydanego wyroku, że R.Terlecki zeznał, iż salę Kolumnową przygotowano tak, aby posłowie opozycji nie mogli zabrać głosu w trakcie nielegalnych obrad. To co wyprawia Ziobro to bezprawie [Sławomir Nitras].

Kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich nie zamierza się mieszać w spory polityczne. Dlatego nie miał zdania o wczorajszej rozprawie przed Izbą Dyscyplinarną w sprawie doprowadzenia do niej siłą Igora Tulei. Kiedy by jednak został wybrany, to co innego. Każdego, kto by był ciemiężony przez państwo, obroni, że hej.

Jarosław Gowin odwołał chyba swoją niegdysiejszą wstrzemięźliwość. Nie cieszył się bowiem, kiedy głosował za ustawą o Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Teraz jest przekonany, że uchwała pozostałych izb SN, że ID nie jest sądem, nie istnieje. Podobnie jak to, że do ogłoszenia wyroku o jej prawidłowej obsadzie TSUE nakazał nowej Izbie powstrzymanie się od aktywności.

Praworządność jest ścisłym przestrzeganiem przepisów prawa przez instytucje państwowe. Obok stosunków majątkowych najważniejszą jej dziedziną są relacje między państwem i obywatelem. Kiedy tam prawo nie jest przestrzegane, państwo nie jest praworządne.

Wszystko to raczej niezbyt dobrze przedstawia predyspozycje obu wspomnianych tu panów do sprawowania funkcji, jakich albo oczekują, albo pełnią. No bo trudno nie mieć zdania w dość oczywistej sprawie. Nie da się go też bez uszczerbku na wizerunku zmienić tylko dlatego, że wymuszają to warunki.

Bo albo rybka, albo śledź, mawiano kiedyś na Kresach. Nie brali pod uwagę, że może być też figa? 

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo