160 obserwujących
4619 notek
4749k odsłon
  661   2

Skutki

Proponowane przez ministerstwo zmiany w resorcie oświaty bulwersują opinię publiczną. Nie tylko chodzi o zmiany programowe, ale także o centralizację zarządzania szkołami. Dotąd to leży w gestii samorządów. One jednak nie cieszą się estymą dobrej zmiany. Jak wszystko, co się wymyka odgórnemu zarządzaniu. Bo odbiega od peerelowskich wzorców?

Wczorajsze obchody smoleńskiej miesięcznicy również nie pozostały bez echa. Komentatorzy, przypominając o spiskowych teoriach, z największa powagą propagowanych przez koła oficjalne, zarzucają dobrozmiennej propagandzie odbieranie powagi katastrofie, w której życie straciło prawie sto osób.

Pastor Chojecki, redaktor naczelny telewizji Idź Pod Prąd został wczoraj skazany na ograniczenie wolności za obrazę prezydenta Dudy i obrazę uczuć religijnych. Nie dobierał słów, krytykując głowę państwa i katolicką Polskę. Rzecz wzbudziła protesty nawet w Ameryce.

Joe Biden, prezydent USA omija nasz kraj w trakcie swojej wizyty w Europie. W obliczu zdarzeń i informacji z jednego dnia trudno się temu dziwić.


Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo