163 obserwujących
4710 notek
4834k odsłony
  1393   2

Spełnienie

Każdy ma takie mocarstwo, jakie sobie wymarzył. Kaczyński wymarzył sobie mocarstwo, które będzie miało permanentny stan wyjątkowy, przekop Mierzei Wiślanej i masowe, groszowe akcje redystrybucyjne, za które miliony mają mu dziękować swoimi głosami i kultem jednostki [Cezary Michalski].

Polski Ład ma zdumiewającego przeciwnika, Jacka Sasina. Twierdzi on, że promowana przez Mateusza Morawieckiego recepta na problemy finansowe uderza w przedsiębiorców i podetnie korzenie gospodarce.

Minister dobrej zmiany mówi kubek w kubek to, co od dawna przeciwnicy wytykają ...dobrej zmianie. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe sukcesy, można przypuszczać, że kojarząc panasasinowe stwierdzenia z zastrzeżeniami swoich przeciwników władze wytoczyły przeciw opozycji najcięższą artylerię. Chyba że obóz władzy się jednak rozpada.

Ratownicy zrezygnowali z tego, co władza nazwała chciwością i system się zawalił, bo medycy nie biorą nadgodzin. Podczas lekcji WF w Kostomłotach pod Wrocławiem dziesięciolatek spadł z drabinki. Śmigłowiec ratowniczy przysłano z odległego o 150 km Opola. Bliżej nie była ani karetki, ani helikoptera. Pomagali strażacy, ale chłopiec i tak zmarł.

Mamy to wszystko, co niesie autorytaryzm: propagandę sukcesu, bałagan i na koniec umieranie ludzi, którzy by może przeżyli, gdyby wcześniej zadziałał państwowy system.


Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka