166 obserwujących
4944 notki
4998k odsłon
  1028   6

Sukcesy

Dzisiaj same wzrosty: majątek rodziny Obajtka: 35 mln zł, inflacja: 6,8% [Klaudia Jachira].

Inflację mamy aż miło. Najwyższą od 20 lat. Najwyższą w Europie. Znowu sukces! I znowu otrzymujemy zapewnienie, że nic się nie stało. Winny jest covid19, wzrost cen energii, koszta emisji gazów cieplarnianych. Unia jest winna i Tusk, ale wszystko w porządku. Drożyzna przyszła sobie i pójdzie. Prezes banku centralnego czuwa i Rada Polityki Pieniężnej też. Inni bowiem w Unii nie mieli covidu i czego tam jeszcze, to i nie mają inflacji.

Tymczasem nakręca się spirala żądań płacowych. Rosną wynagrodzenia w odzyskanych przez PiS sektorach. Coraz bardziej się burzą pomijani. Rząd nie reaguje. Bank narodowy też nie bardzo. Dużo za późno i dużo za mało podniósł stopy procentowe. Wszystko zatem wskazuje na to, że inflacja się utrwali.

Im większa inflacja, tym większe dochody fiskusa. Wyższe bowiem ceny oznaczają wyższe przychody z podatku. Niższa zaś wartość pieniądza oznacza zmniejszenie długu państwa. W sumie zatem są powody do radości w biało-czerwonej drużynie. Ma cud gospodarczy. Więcej dostaje i mniej płaci wierzycielom. Kto na tym cierpi? Głównie obywatele, czyli nikt. Ciemny lud, który kupił propagandowe brednie. Teraz zacznie się obchodzić smakiem, ale mógł to przewidzieć.

Gierka ostatecznie zastąpił Jaruzelski i sam wziął odium jego szaleństw ekonomicznych na siebie. Teraz zwycięska po wyborach opozycja ma szansę na powtórzenie tego. Prezesa zaś będą chwalić potomni niczym teraz Gierka. Wszak zbudował Przekop, dał 500+, znacjonalizował media. Następcy zaś będą musieli znowu wyprzedać majątek narodowy, aby nazbyt nie podnosić podatków.

Dlatego Kaja Godek i ideologia LGBT spadły PiS-owi jak z nieba. Sejm ma zajęcie, marszałek Terlecki poczucie potęgi a Prezes święty spokój. Bo dobra zmiana była najlepsza i taka już zostanie w pieśni gminnej.

Bo w polityce chyba już niedługo.


Lubię to! Skomentuj92 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka