166 obserwujących
5109 notek
5092k odsłony
  317   1

Casus

Moskale zawsze postępują tak samo.

Premier zwołał we wtorek pilne posiedzenie komitetu ds. bezpieczeństwa. Rzecznik rządu poinformował, że to w związku z sytuacją kryzysową.

Dopiero później się okazało, że na Przewodów, niewielką miejscowość w pobliżu granicy z Ukrainą mogła spaść rosyjska rakieta. Życie straciło dwóch mężczyzn. Eksplozja nastąpiła 300 metrów od szkoły.

Prezydent Duda zwołał posiedzenie RBN i rozmawiał o zdarzeniu z prezydentem Bidenem. Usłyszał zapewnienie o żelaznym zaangażowaniu USA w sprawy NATO. Prezydent Zełenski po rozmowie z Andrzejem Dudą napisał, iż złożył mu kondolencje z powodu śmierci dwóch Polaków i że cała Europa i świat muszą być chronione przed terrorystyczną Rosją. Kanclerz Scholz zaapelował o intensywne śledztwo w tej sprawie. NATO i państwa G7 we wspólnym oświadczeniu zaoferowały wszelką pomoc w toczącym się śledztwie.

Viktor Orban również zwołał pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. Przedmiotem narady było zablokowanie w wyniku rosyjskiego ostrzału rurociągu naftowego, dostarczającego ropę Węgrom i uderzenie rakietowe na Polskę. Przed posiedzeniem minister obrony Węgier rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO.

Rosyjska narracja na Telegramie - #Przewodów to natowska prowokacja, żeby uzasadnić wprowadzenie polskich wojsk do Ukrainy – napisał Marcin Celiński. Dmitrij Pieskow, rzecznik Putina twierdzi, że to musiały być Ukraińskie pociski. Prezydent Turcji już wie, że nie mogło to mieć nic wspólnego z Rosją.

Generał Polko w rozmowie z dziennikarzem TVN stwierdził, że przemilczenie tego zdarzenia da Moskwie asumpt do powtarzania ataków. Ma rację nawet jeżeli to tylko efekt ruskiego bałaganu, wspartego prymitywizmem posiadanego sprzętu.

Sprawa jest niezwykle poważna i musi być dogłębnie wyjaśniona. Muszą być też podjęte stanowcze środki dla zapobieżeniu podobnym takim atakom w przyszłości.


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale