166 obserwujących
5110 notek
5092k odsłony
  157   2

Eksperci

PiS przeforsował powstanie Państwowego Instytutu Medycznego dla najważniejszych osób w państwie oraz służb mundurowych. Jeszcze tylko sklepy dla wybranych, kartki na mięso dla szarego obywatela i będzie komuna. [Krzysztof Hetman].

Radosław Fogiel odchodzi ze stanowiska rzecznika rządu. Będzie teraz szefem Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Opozycja zarzuca mu brak kwalifikacji, ale przy takich asach zmiany dobra, jakie zabierają głos w mediach, on na pewno nie odstaje od standardu. Polityki zagranicznej nie prowadzimy też od dawna.

Lockheed Martin nie sprzeda nam zamówionych 500 Himarsów. Nie są w stanie ich wyprodukować w takiej ilości. Nawet Ameryka ma mniej takich wyrzutni. Może się uda dwieście.

Geotermia w Toruniu będzie mogła pod pewnymi warunkami zrzucać solankę do Wisły. Otrzyma stosowne zezwolenie. Główny problem tego sposobu pozyskiwania energii stanowi pozbycie się zasolonej wody podziemnej. To generuje największe koszta. Trzeba bowiem wiercić dodatkowe otwory i tłoczyć do nich zimną, oporną więc solankę. Wlanie jej do Wisły byłoby czymś na wzór rozplątania węzła gordyjskiego. Tylko zrzuty wód kopalnianych do Odry też są obwarowane a złociste algi zabiły jednak ryby.

To informacje tylko z ostatniej doby. Typowe jednak dla minionych siedmiu lat. Specyficzny bowiem dobór decydentów w najlepszym wypadku prowadzi do śmieszności. Inteligenci jednakowoż i inni ekologowie zaznają wtedy ożywczego dla wyborców PiS upokorzenia. I nie byłoby się czemu dziwić. Dobra zmiana nie znosi mędrkowania, zawsze sprzecznego z ideologią. Zawsze więc niezrozumiałego dla jej zwolenników.

Tylko te czające się w tle algi, księżycowe zamówienia, o perspektywach gospodarki nie ma co mówić. Ale satysfakcja wyborców jest zawsze najcenniejsza.


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale