166 obserwujących
5110 notek
5092k odsłony
  156   2

Praktyczni

Specjalny, świetnie wyposażony szpital dla elity władzy to właściwa pointa rządów PiS-owskiej nomenklatury. Wszystko dla ludu i w imię ludu, a na końcu prywata, pazerność i podporzadkowanie wszystkiego własnym interesom. Tak bezczelna władza nie była nawet za komuny. [Tomasz Lis].

Zawiozą Prezesa do kina Amok, gdzie będzie promował swoje pomysły. Stosowany sposób przekazywania przez Prezesa treści, zaprezentowała Wyborcza. Skutki zaś pokazuje najnowszy sondaż. Pierwsze sugeruje jakieś jednak wzburzenie mówcy, drugie skuteczność jego słów. Jedno i drugie wypada fatalnie.

Jest jednak i optymistyczna interpretacja takiego mijania się intencji ze skutkiem.

Oto Borys Budka napisał na Twitterze, że W niedzielę poseł Kaczyński będzie w Gliwicach. W kinie „Amok”. Nazwa adekwatna do myśli prezesa. Oburzyło to Samuela Pereirę, który napisał w odpowiedzi: Marzycie o drugim Cybie, w końcu z waszej partii. Tyle było we wtorek deklaracji z PO o potrzebie zgody i deeskalacji, a teraz znowu jazda i ściąganie bojówek kodowskich, podawanie im miejsca i czasu.

Okazuje się więc, że PiS trzyma w tajemnicy lokalizację spotkań i wozi po Polsce także audytorium Prezesa, aby ów nie był zagrożony przez jakiegoś szaleńca. Więcej, pragnie chyba w ogóle ograniczyć zainteresowanie ludzi słowami szefa. Nic dziwnego, Kaczyński wypowiada tam zaskakujące kwestie, kontrowersyjnym językiem, co owocuje spadkiem poparcia.

Taki rodzaj dyskrecji przeczyłby zacietrzewieniu partii. Świadomość niedorzeczności głoszonych przez Prezesa może być sygnałem początku przemiany. Może dobra zmiana nastanie i w PiS-ie. W końcu się czegoś dorobili i trzeba to jakoś obronić przed utratą.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale