Stary Stary
768
BLOG

Brązownictwo

Stary Stary Osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Nic nie jest doskonałe...

Ekke Overbeek, holenderski dziennikarz i autor książki o Janie Pawle II, dowodzącej wiedzy papieża o pedofilii wśród księży, mówi autorom przedstawionego wczoraj reportażu, iż jeżeli Kościół się uważa za przedstawiciela Boga na Ziemi, to ukrywając grzech w swoim łonie, sprawia wiernym ból.

Jak protegowani rządzącej formacji nie dostaną dopłaty, to nikt jej nie dostanie. Tak by można pomyśleć po decyzji ministra, podjętej w wyniku ujawnienia nadużyć i blokującej wypłaty z NCBiR. Dygnitarz może się teraz czegoś nauczyć z losu jaki sprawił przedsiębiorcom, którzy prawidłowo otrzymali dotacje i wdrożyli deklarowane inwestycje. Nie są w stanie ich teraz finansować i grozi im bankructwo.

Niepełnosprawni znowu okupują Sejm. Agnieszka Ścigaj, jako posłanka Kukiz15 wspierała kiedyś ich pierwszą akcję. Wczoraj, jako ministerka, odpowiedzialna za opiekę nad nimi, przywitała ich stwierdzeniem, że robią show.

Mateusz Morawiecki triumfalnie stwierdza, że wbrew sceptykom nie ma w Polsce drugiej Grecji po ośmiu latach rządów dobrej zmiany. Zapomina, że Grecy mieli najpierw finansowy i prawny bałagan, który też już do nas zawitał. Nie mamy zaś jeszcze krachu, bo w odróżnieniu od Grecji u nas poprzednicy obecnej ekipy zostawili po sobie niezły zapas pieniędzy.

Początek tygodnia nacechowany jest więc wytykaniem słabości autorytetom. Niegdyś się tym zajmował Boy. On jednak głównie poprzestawał na narodowym wieszczu. Teraz rzecz obejmuje nieporównanie szerszy krąg zarówno osób odbrązowianych, jak i takich, które się tym zajmują.

Mamy więc jednak demokrację.


Stary
O mnie Stary

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości