Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3778 notek 3882075 odsłon
Stary, 18 stycznia 2012 r.

Kitajki

 Wtorek bezsprzecznie należy do PiSu. 

Po pierwsze, partia sprawiedliwych ogłosiła, że Platforma oszukała wyborców. Skończyła się bowiem nasza prezydencja, nasz rodak przestał być szefem parlamentu Europejskiego i nie ma dotąd 300 miliardów złotych obiecanych w kampanii wyborczej na lata 2014 - 2020. Mieli klucz do kasy, oddali i nic im w ręku nie pozostało? To gdzie tu prawo i gdzie sprawiedliwość? Jak rządzili? Po co w ogóle się do tej władzy pchali? A że negocjacje trwają? To przecież po to tam byli aby się zakończyły. Rządzić nie potrafią.
 
Po drugie, sprawiedliwi pikietowali przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Warszawie. Bo Jose Barroso z Komisją Europejską wywiera presję na wolny naród aby ów przestał ograniczać media, cofnął reformy w  wymiarze sprawiedliwości, przestał się szarogęsić w banku centralnym. Czyli, aby na powrót dostosował ich domeny do norm obowiązujących w demokratycznych krajach. Bo Węgrzy są wolni i mają zdaniem PiS prawo zaprowadzić sobie autokrację mimo, że wstępując do Unii wyrzekli się jej do “końca świata i dzień dłużej“.
 
W sprawie zaś kolejnej ekspertyzy fonoskopijnej taśm smoleńskich Prawo i Sprawiedliwość chce wyjaśnień od …premiera. Przecież wiadomo, że w pisowskim świecie sprawujący władzę odpowiada za wszystko. No, chyba żeby miał odpowiadać za wyszkolenie pilotów w szczególności lub ogólnie za armię, jako dowódca lotnictwa czy jej wódz naczelny na przykład. Wtedy nie. Bo odpowiada za to… Tusk oczywista oczywistość.
 
Wszystko to jednak obiektywnie stawia PiS w bardzo niekorzystnym świetle. Pokazuje jego podskórny arywizm co najmniej w sprawach europejskich, skłonność do autokracji, oraz fakt, iż jego “ hipokryzja jest, że tak powiem szczera” [Mrożek]. Bardzo to kiepskie referencje dla partii, która chce sprawować władzę. Niewątpliwie skuteczne dla kogoś, kto się sobie musi wydawać ważny. Pod warunkiem wszakże dysponowania odpowiednią klaką, która klęskę wszystkich ambicjonalnych sporów ochoczo przypisze jakiemuś spiskowi albo nazwie moralnym zwycięstwem.
 
Tymczasem się okazało, że została zakończona procedura odwoławcza w sprawie koncesji dla TV Trwam i Lux Veritatis zgody na korzystanie z cyfrowego multipleksu nie otrzyma. Otwiera to nowe pole dla demonstracji oburzenia. Okaże się więc niezawodnie, że mamy do czynienia z kolejnym “niebywale wręcz” niesprawiedliwym atakiem na medium o innej niż włodarze wrażliwości, łamaniem wolności słowa i ograniczaniem mediów krytycznych wobec większościowej formacji. I ani chybi rzecz się wpisze w jakąś sekwencję wydarzeń. Tym bardziej, że Super Expres wyciąga na świat postępek księdza z Legionowa, który nie tylko zrobił dziecko siedemnastolatce ale i sfinansował dziewczynie skuteczną aborcję.
 
W dodatku na polski rynek wchodzą Chińczycy. Dwie filie chińskich banków z Luksemburga złożyły stosowne wnioski do Komisji Nadzoru Bankowego. Są to gigantyczne banki i ich obecność w Polsce się niewątpliwie korzystnie odbije na cenach naszych kredytów. Więcej, chińska też firma LiuGong wykupiła cywilną część Huty Stalowa Wola i za pięć lat ma budować nie trzysta a trzy tysiące maszyn. Będzie się nazywać LiuGong Machinery Poland.
 
Nowa się więc dla obrońców majątku narodowego otwiera możliwość. Będą oto mogli protestować przeciwko temu, że prywatyzacja części państwowej huty dała zatrudnienie znacznie większej liczbie ludzi niż w niej pracowało kiedykolwiek. Ba, staną na poprzek temu, że chińskie tanie kredyty konkurują z polskimi. I ten rasowy problem oczywista oczywistość.
 
Tylko jak tu dawać wiarę ludziom, którym zależy jedynie na tym aby wywoływać wrzenie. Bo wszystko widzą na opak jak by mentalnie trwali na antypodach, gdzie się stale chodzi do góry nogami. 
Opublikowano: 18.01.2012 09:24.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Mr Klio  Nie.
  • @Zbylut9  Żal powoduje skrajne emocje.
  • @ArturZ  Język nienawiści tak właśnie wygląda. Dziękuję za ilustrację.  Ale za fekalną...

Tematy w dziale