Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
142 obserwujących 3776 notek 3879152 odsłony
Stary, 13 czerwca 2018 r.

Oblicza

430 47 0 A A A

Wśród pytań referendum konstytucyjnego, forowanego przez prezydenta, obok akceptacji wymyślonego przez Aleksandra Kwaśniewskiego potworka logicznego: “społeczna gospodarka rynkowa” jawi się też pytanie o objęcie konstytucyjną ochroną PiS-owskich reform, emerytalnej, stypendium demograficznego itd. Jak socjalizm, to konstytucyjny. Ministerstwo Rodziny zaproponowało więc podwyższenie płacy minimalnej do 2250 złotych. Szczęśliwie rzecz zablokowało Ministerstwo Finansów.

Nasz wiceminister spraw zagranicznych nie spotkał się wczoraj z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, mimo iż obaj panowie spędzili dzień w tym samym budynku Parlamentu Europejskiego. Dzisiaj zaś odbędzie się w europarlamencie debata w sprawie Polski, od której wiele zależy w kwestii wdrożenia przeciwko nam postępowania z artykułu 7. Traktatu o UE.

Aliści jak powiada jeden z naszych dyplomatów “Rozmowy ministra Szymańskiego dotyczą budżetu UE, Brexitu i dyrektywy gazowej. Kwestia praworządności pojawia się na marginesie”.

Zjazd Klubów “Gazety Polskiej”, na którym ma się zjawić też Jarosław Kaczyński sponsoruje Fundacja Czartoryskich. Poseł PO utrzymuje zaś, że widział jak wicemarszałek Sejmu, desygnowany przez PiS, przed posiedzeniem, które zaraz potem prowadził, spożył był sporą ilość alkoholu w barze hotelu sejmowego.

Zawsze więc istnieją ważniejsze sprawy od wizerunku, który jak się okazuje, też jest traktowany jako margines polityki. Chyba że rzecz dotyczy rozdawnictwa. Wtedy wszystko przed nim schodzi na drugi plan.

Może więc jednak dobrze, że nie wszystko jest na pokaz?


Opublikowano: 13.06.2018 08:46.
Autor: Stary
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Fulukri  To prawda. Euforia musi mieć depresję jako równowagę albo kolejne wzmożenie.
  • @sekretarz KC PiS  Ba!
  • @Scyta  Nie sądzę, aby był zleceniodawca. Ale mord na pewno odwrócił świadomość wielu...

Tematy w dziale Polityka