158 obserwujących
4261 notek
4407k odsłon
657 odsłon

Dobrodziejcy

Wykop Skomentuj58

Państwo staje się coraz droższe. Jego utrzymanie w 2018 roku kosztowało każdego Polaka o 1664 złote więcej niż rok wcześniej. Sztandarowy projekt dobrej zmiany, 500+, którego beneficjantami są niektórzy obywatele, każdego mieszkańca Polski — niezależnie od wieku — kosztował 589 złotych.

Rekordowo niskie bezrobocie ma też swoiste przyczyny. Jak wiadomo jego stopę oblicza się ze stosunku liczby osób ubiegających się o pracę do liczby mieszkańców pozostających w wieku produkcyjnym. U nas z mianownika rzeczonego ilorazu wypada ponad 5 milionów Polaków, którzy nie szukają pracy. Nie muszą. Mają “socjal”. Jednego mieszkańca Polski kosztuje to ponad 1500 złotych rocznie.

Nic dziwnego, że państwo zabiega o daniny. Aliści podatków rzekomo nie podnosi, to i wszelkie inne formy jego wsparcia są niezwykle cenne. Trwa więc akcja powiększania różnych opłat — losy cen prądu są tu znamienne. Fatalnie na tym tle wypada próba umorzenia SKOK-om bez mała trzystumilionowego długu, który powstał po ich objęciu ochroną BFG.

Był to majątek Funduszu Stabilizacyjnego Kasy Krajowej SKOK, który w wyniku jego rozdysponowania wedle swoistych reguł nie został wpłacony do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Ten zaś wydał ponad 4 miliardy złotych na ratowanie depozytariuszy zbankrutowanych Kas.

W tle zaś mamy promowaną przez znanego z karkołomnych parad propagandowych europosła finezję negocjacji w sprawie powiększenia subwencji unijnych. Oto na ostatnim pikniku wyborczym w Pułtusku Prezes przypomniał nasze rzekome prawo do bilionowych odszkodowań wojennych, aby Niemcy (niektórych na zachodzie) zmusić do poparcia naszych zabiegów o powiększenie unijnych subwencji.

Zabawne, zwłaszcza że wre propagandowa walka z obcym kapitałem, który po rozproszeniu krajowego będzie jedynym czynnikiem wzrostu inwestycji w Polsce, czyli gwarantem pomyślnej przyszłości naszej gospodarki. Tak właśnie wygląda obcinanie gałęzi, na której się siedzi.

Ale przecież mamy dobrą zmianę.


Wykop Skomentuj58
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka