151 obserwujących
3983 notki
4113k odsłon
533 odsłony

Fachowość

Wykop Skomentuj104

Pod wpływem filmu braci Sekielskich, którego komentowania posłom PiS zakazał marszałek Terlecki, Rada Stała KEP przyznaje, że Kościół nie uczynił wszystkiego, aby zapobiec krzywdom ofiar pedofilów w sutannach. Jacek Moskwa zwraca uwagę, że nie ma w jej oświadczeniu nic istotnego o tych biskupach, którzy pedofilów przenosili z parafii do parafii.   

Z jednej strony władza chce pedofilów sadzać na trzydzieści lat do kryminału, z drugiej rozmywa problem kościelnej pedofilii rozciągając go nawet na ...murarzy. Jedni przedstawiciele Kościoła twierdzą, że księża skazywani za seksualne molestowanie dzieci są współczesnymi męczennikami za wiarę, inni uważają, że to dewianci, którzy nigdy nie powinni być kapłanami.

Ksiądz pedofil tłumaczy w filmie Sekielskich swojej ofierze, że to szatan ponosi winę za jego słabość, Marcin Przeciszewski mówi, że to Bóg ją zesłał na Kościół, aby się ten oczyścił. W tle zaś zdumienie.

Bo osławiony proboszcz z Tylawy nie tylko wbrew nakazowi Jana Pawła II z 2001 roku co tydzień prowadzi modlitwy w Radiu Maryja, ale jest zaliczany do grona osób zasłużonych dla jednej z archidiecezji. Trudno się dziwić, że Ślązacy zapowiadają bojkot męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich, gdyż homilię ma tam wygłaszać arcybiskup, który bronił pedofilów.

Reforma edukacji doprowadziła do tego, że w jednym z liceów warszawskich na 384 miejsca jest sześć tysięcy kandydatów. W Kalifornii szkoły średnie nie mogą rozpoczynać nauki przed godziną 8:30, w Polsce podstawówki uczą od 7:15 do 18:30.

Jeżeli walka z kościelną pedofilią osiągnie takie sukcesy, jak reforma szkolnictwa, to tym bardziej należy współczuć ofiarom molestowania dzieci przez księży.


Wykop Skomentuj104
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo