157 obserwujących
4326 notek
4474k odsłony
1577 odsłon

Doniosłości

Wykop Skomentuj138

Prezes powiada, że buduje Polskę wokół godności człowieka i jego życia. Wielce to zbożne dzieło, ale jak się ma rzeczona godność do państwowych darowizn i uzależniania od nich rodaków, nie bardzo wiadomo.

Jeszcze bardziej kontrowersyjny jest jego pogląd na Kościół, który ma być jedynym głosicielem wartości znanych w Polsce. Natychmiast się w tym kontekście jawi informacja o sądzie biskupim, który uniewinnił księdza pedofila a jego ofiarę, dziewięciolatka nazwał wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa. Prymas Polski uznał to za “sformułowanie bardziej kanoniczne niż obiektywna rzeczywistość” a Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski odmówił komentarza, mówiąc że nie zna sprawy.

Jest jeszcze więcej wątpliwości, co do pryncypiów wyznawanych przez dobrą zmianę. To na przykład, że szkoły średnie mają teraz po czterdziestu uczniów, kształcą w systemie dwuzmianowym i wedle niegdysiejszych obietnic twórców reformy szkolnictwa rzecz ma być niezauważalna dla dzieci i ich rodziców. Szczególnie dla tych, którzy po zmroku wróciwszy do domu mają zasiadać do odrabiania lekcji?

Dziwnie też brzmi jedna z cech, przypisywanych dziewczynkom w podręczniku wychowania seksualnego, zatwierdzonego przez MEN. Modelowa bohaterka tam mówi: “nie bardzo rozumiem, co to jest ten intelekt”. Bo to nie dla kobiet? Bo wystarczy, że żony będą posłuszne? Jakoś się chyba ocieramy o konstatacje autorytetów chrześcijaństwa ze starożytności i średniowiecza, wielce dla kobiet niekorzystne.

Nic więc dziwnego, że Szymon Hołownia nawołuje aby opustoszały kościoły, w których Jezus jest członkiem PiS.

Bo nic tak nie szkodzi religii, jak polityka. Ale kto jeszcze o tym pamięta? Szczególnie jak jest beneficjantem szafarzy dobrozmiennej godności.


Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo